Zakład produkcyjny NORD Systemy Napędowe | Wiechlice

W Wiechlicach, w województwie lubuskim po raz drugi byliśmy partnerem firmy Ambit przy rozbudowie zakładu produkcyjnego firmy Nord Systemy Napędowe.

ZOBACZ PROJEKT

wysokość dźwigarów sprężonych dachowych

OPIS REALIZACJI

W ubiegłym roku mieliśmy okazję ponownie uczestniczyć w rozbudowie zakładu produkcyjnego Nord. W 2020 roku na zlecenie firmy Ambit, wyprodukowaliśmy i dostarczyliśmy prefabrykatu na budowę w Nowej Soli (realizacja: Hala produkcyjna – NORD Systemy Napędowe – Betard). W roku 2023 na zlecenie tego samego generalnego wykonawcy, dostarczyliśmy prefabrykaty do Wiechlic.

W ramach rozbudowy powiększona została hala produkcyjna, magazynowa oraz budynek socjalny. Do użytku oddanych zostało 20 000 m² dodatkowej powierzchni.

Na potrzeby tej inwestycji dostarczyliśmy ponad 400 elementów prefabrykowanych:

  • 153 słupy
  • 104 ściany
  • 75 dźwigary sprężone
  • 2 dźwigary żelbetowe
  • 32 belki sprężone
  • 7 belek żelbetowych
  • 30 belkościan

Wartymi uwagi są szczególnie 24-metrowe dźwigary sprężone, dwuspadowe o przekroju teowym. Wysokość tych elementów wynosiła 1,8 m. Połączenia dźwigarów dachowych ze słupami zostały wykonane na tzw. pióro-wpusty. Prefabrykaty zostały wyposażone w niezbędne akcesoria montażowe, jak również w dodatkowe elementy, w tym szyny kotwiące na całej długości słupów.

*Od ponad 30 lat specjalizujemy się w produkcji elementów prefabrykowanych dla budownictwa: od mieszkaniowego poprzez obiekty użyteczności publicznej i przemysłowe, po skomplikowane elementy konstrukcji inżynieryjnych, drogowych, mostowych i hydrotechnicznych. Naszym celem jest produkcja najwyższej jakości materiałów budowlanych z betonu, w tym prefabrykatów nietypowych, wykonywanych na specjalne zamówienia dla firm i dla odbiorców indywidualnych, niezależnie od ich rodzaju i wielkości inwestycji.

ZOBACZ
INFORMACJE
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
oferty@betard.pl
INFORMACJE O REALIZACJI
Termin realizacji:

2023
Miejsce realizacji:

Wiechlice
Zakres usług:

projekt, produkcja, transport

PREFABRYKATY BETONOWE
DO WSZYSTKICH TYPÓW
BUDOWNICTWA

30 LAT DOŚWIADCZENIA
I TYSIĄCE KLIENTÓW
W CAŁEJ POLSCE

JESTEŚMY WTEDY
GDY NAS POTRZEBUJESZ

WSPIERAMY
POLSKI ŻUŻEL