Hala produkcyjna i magazynowa paliwa RDF | Krzyżanówek

W Krzyżanówku, w okolicach Kutna byliśmy partnerem przy budowie hali produkcyjnej i magazynowej na paliwo RDF. Na zlecenie Generalnego Wykonawcy, firmy Calmtec Build dostarczyliśmy prefabrykowane elementy betonowe, stanowiące konstrukcję obiektów.

ZOBACZ PROJEKT

ścian zespolonych

spadek górnej półki dźwigarów sprężonych

OPIS REALIZACJI

Zakresem realizacji było wykonanie konstrukcji żelbetowej dwóch hal dla firmy PreZero Service w Krzyżanówku. We współpracy z biurem projektowym wykonaliśmy dokumentację projektową elementów prefabrykowanych, a następnie wyprodukowaliśmy i dostarczyliśmy prefabrykaty na budowę. Montaż na obiekcie był prowadzony przez Generalnego Wykonawcę na dwie ekipy montażowe, co wymagało pełnej dostępności elementów w celu szybkiego montażu.

Realizacja tego zadania wiązała się z kilkoma trudnościami. Czas na produkcję elementów był bardzo krótki – zaledwie 3 tygodnie od uzyskania dokumentacji. Wyzwaniem były m.in. sprężone dźwigary dachowe o nietypowym spadku 8%. Transport tych elementów wymagał specjalnej stabilizacji – użycia stojaków, aby zapobiec przewróceniu się elementu.

W ramach tego projektu wyprodukowaliśmy: słupy, belki, płatwie sprężone, dźwigary sprężone typu I, dźwigary sprężone typu IV, biegi schodowe oraz spoczniki, a także około 800 m2 ścian zespolonych, 150 m2 stropów i gzymsów filigranowych.

Warto dodać, że konstrukcja nośna obu hal została wykonana w klasie odporności ogniowej R120, co było możliwe dzięki zastosowaniu prefabrykowanych elementów żelbetowych bez dodatkowych zabezpieczeń powierzchni, co nie tylko zapewniło bezpieczeństwo, ale także było korzystne kosztowo w porównaniu z konstrukcją stalową. Cały projekt charakteryzował się bardzo szybkim tempem realizacji, co było kluczowe dla Inwestora, który chciał jak najszybciej przywrócić funkcjonalność zakładu.

*Od ponad 30 lat specjalizujemy się w produkcji elementów prefabrykowanych dla budownictwa: od mieszkaniowego poprzez obiekty użyteczności publicznej i przemysłowe, po skomplikowane elementy konstrukcji inżynieryjnych, drogowych, mostowych i hydrotechnicznych. Naszym celem jest produkcja najwyższej jakości materiałów budowlanych z betonu, w tym prefabrykatów nietypowych, wykonywanych na specjalne zamówienia dla firm i dla odbiorców indywidualnych, niezależnie od ich rodzaju i wielkości inwestycji.

ZOBACZ
INFORMACJE
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
oferty@betard.pl
INFORMACJE O REALIZACJI
Termin realizacji:

2023
Miejsce realizacji:

Krzyżanówek
Generalny wykonawca:

Calmtec Build
Zakres usług:

produkcja, transport

PREFABRYKATY BETONOWE
DO WSZYSTKICH TYPÓW
BUDOWNICTWA

30 LAT DOŚWIADCZENIA
I TYSIĄCE KLIENTÓW
W CAŁEJ POLSCE

JESTEŚMY WTEDY
GDY NAS POTRZEBUJESZ

WSPIERAMY
POLSKI ŻUŻEL