Grota i plac przy kościele parafialnym | Toszek

W miejscowości Toszek powstała wyjątkowa przestrzeń spotkań dla parafian kościoła pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej. Charakteru i funkcjonalności nadają jej nasze elementy prefabrykowane.

ZOBACZ PROJEKT

prefabrykowanych stopnic

OPIS REALIZACJI

Centralny punkt tej wyjątkowej aranżacji, umożliwiającej odprawianie nabożeństw na powietrzu, stanowi kamienny ołtarz, usytuowany na zboczu niewielkiego wzniesienia. Prowadzą do niego lekko zaokrąglone betonowe stopnice naszej produkcji. Analogiczne rozwiązania zostały użyte do realizacji okolicznych siedzisk, a także obrzeży i schodów wokół charakterystycznego, wytyczonego na planie koła, placu z ławkami dla wiernych.

Wykorzystanie w poszczególnych strefach stopnic, wykonanych w kilkudziesięciu różnych geometriach (każdorazowo na podstawie innego wymiaru formy) pokazuje, jak dużą elastyczność dają elementy prefabrykowane, których wymiary i kształty można precyzyjnie dostosować do założeń projektowych konkretnej inwestycji. W Toszku przykładem potencjału kreacyjnego prefabrykatów są także charakterystyczne słupy ze żłobieniami, pełniące funkcję kolejnych stacji drogi krzyżowej, a także betonowe cokoły pod ustawione w sąsiedztwie ołtarza rzeźby.

Cały projekt wprowadza do otoczenia atrakcyjny powiew świeżości, który nienachalnie kontrastuje z dotychczasową, starą zabudową.

Wyprodukowaliśmy i dostarczyliśmy:

  • 14 słupów o wysokościach 3-4 metry – z wyżłobieniami, w których zamontowane zostały mini rzeźby, stanowiące razem ze słupem kolejne stacje drogi krzyżowej.
  • 5 cokołów pod rzeźby
  • 32 rygle
  • 161 stopnic
  • nietypowe ławki wykonane z prefabrykowanych elementów łukowych

*Od ponad 30 lat specjalizujemy się w produkcji elementów prefabrykowanych dla budownictwa: od mieszkaniowego poprzez obiekty użyteczności publicznej i przemysłowe, po skomplikowane elementy konstrukcji inżynieryjnych, drogowych, mostowych i hydrotechnicznych. Naszym celem jest produkcja najwyższej jakości materiałów budowlanych z betonu, w tym prefabrykatów nietypowych, wykonywanych na specjalne zamówienia dla firm i dla odbiorców indywidualnych, niezależnie od ich rodzaju i wielkości inwestycji.

ZOBACZ
INFORMACJE
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
oferty@betard.pl
INFORMACJE O REALIZACJI
Termin realizacji:

2023
Miejsce realizacji:

Toszek
Zakres usług:

projekt, produkcja, transport

PREFABRYKATY BETONOWE
DO WSZYSTKICH TYPÓW
BUDOWNICTWA

30 LAT DOŚWIADCZENIA
I TYSIĄCE KLIENTÓW
W CAŁEJ POLSCE

JESTEŚMY WTEDY
GDY NAS POTRZEBUJESZ

WSPIERAMY
POLSKI ŻUŻEL