Parking wielopoziomowy | Kraków

W Krakowie powstał wielopoziomowy parking na Górce Narodowej. Konstrukcja wykonana została z prefabrykatów betonowych wyprodukowanych w trzech naszych zakładach produkcyjnych.

ZOBACZ PROJEKT

wysokość belek sprężonych

OPIS REALIZACJI

Na zlecenie firmy Intercor, dostarczyliśmy elementy do budowy w pełni prefabrykowanego, wielopoziomowego parkingu zintegrowanego z węzłem przesiadkowym na Górce Narodowej w Krakowie. Ten dwupoziomowy parking jest częścią budowy linii Krakowskiego Szybkiego Tramwaju i zapewnia miejsce dla 465 pojazdów.

Elementy prefabrykowane zostały wyprodukowane w trzech oddziałach: Długołęka, Przywory i Kielce 1. Proces produkcji obejmował wykonanie różnych elementów konstrukcyjnych, które następnie zostały dostarczone na plac budowy.

Dostarczyliśmy:

  • 130 słupów wspornikowych, do 10 m wysokości,
  • 187 belek żelbetowych, do 10 m długości,
  •  40 belek sprężonych, o przekroju schodkowym, o wysokości do 150 cm, na których oparte zostały płyty stropowe i belki żelbetowe,
  • 146 ścian pełnych, o wymiarach nawet do 5 x 2,5 m,
  • 12 ścian trójwarstwowych,
  • 11 płyt żelbetowych,
  • 26 biegów i spoczników,
  • 104 donice, rozmieszczone wewnątrz parkingu i na jego dachu, w siedmiu różnych rozmiarach.

Produkcja i dostawa elementów prefabrykowanych do budowy wielopoziomowego parkingu na Górce Narodowej w Krakowie była realizowana z dbałością o najwyższą jakość i precyzję. Dostarczone przez nas prefabrykaty betonowe umożliwiły sprawną budowę nowoczesnego parkingu, który stanowi integralną część węzła przesiadkowego Krakowskiego Szybkiego Tramwaju, poprawiając infrastrukturę transportową miasta.

*Od ponad 30 lat specjalizujemy się w produkcji elementów prefabrykowanych dla budownictwa: od mieszkaniowego poprzez obiekty użyteczności publicznej i przemysłowe, po skomplikowane elementy konstrukcji inżynieryjnych, drogowych, mostowych i hydrotechnicznych. Naszym celem jest produkcja najwyższej jakości materiałów budowlanych z betonu, w tym prefabrykatów nietypowych, wykonywanych na specjalne zamówienia dla firm i dla odbiorców indywidualnych, niezależnie od ich rodzaju i wielkości inwestycji.

ZOBACZ
INFORMACJE
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
oferty@betard.pl
INFORMACJE O REALIZACJI
Termin realizacji:

2023
Miejsce realizacji:

Kraków
Generalny wykonawca:

INTERCOR Sp. z o.o.
Zakres usług:

projekt, produkcja, transport

PREFABRYKATY BETONOWE
DO WSZYSTKICH TYPÓW
BUDOWNICTWA

30 LAT DOŚWIADCZENIA
I TYSIĄCE KLIENTÓW
W CAŁEJ POLSCE

JESTEŚMY WTEDY
GDY NAS POTRZEBUJESZ

WSPIERAMY
POLSKI ŻUŻEL