X

ZOBACZ WYNIKI [ENTER]
REALIZACJE
AKTUALNOŚCI
POWIADOMIENIE O COOKIES
AKCEPTUJĘ

“Zawsze cel mam jeden – zwycięstwo”

Natalia Mierzejewska, 14 letnia zawodniczka #TeamBetard wystąpi w #Betard Indywidualne Mistrzostwa Polski Juniorów w kategorii GU15. Przed zawodami powiedziała nam o swoich celach sportowych, szkole i czy bardziej boi się występu na Mistrzostwach Polski czy powrotu rodziców z wywiadówki. Zapraszamy do lektury wywiadu z Natalią.

DATA PUBLIKACJI: 25.05.2023

Natalia, ważne zawody przed Tobą. Jakie masz nastawienie do Mistrzostw Polski Juniorów, czujesz się gotowa?

Moje przygotowania są skierowane zawsze na najważniejsze imprezy sportowe w roku. Ostatnio wygrałam seniorski turniej kategorii B w finale z Anią Pozlewicz. Później wszystkie swoje mecze na Drużynowych Mistrzostwach Europy w Pradze bez straty seta. W walce o Brązowy Medal ze Szwajcarką miałam pewne 3:0. Od Polish Junior Open 2022 rozegrałam 12 meczy w Europie – wszystkie wygrałam tracąc tylko 6 setów. Jest super, ale muszę dbać o koncentrację.

Po jaki wynik tu przyjeżdżasz? Czy masz postawione przed sobą konkretne cele?

Zawsze cel mam jeden – zwycięstwo. Trenuję profesjonalnie i chcę osiągać kolejne sukcesy. Celuję w obronę złotego medalu z ubiegłego roku i kolejne Mistrzostwo Polski – mam już ich kilka ale zawsze przyjemnie jest stać na najwyższym stopniu podium. Teraz urosłam więc już będzie mnie widać 🙂

Jak wygląda Twój harmonogram sezonu? Dużo turniejów rozgrywasz w ciągu roku?

To tata z trenerami planuje harmonogram turniejów z wyprzedzeniem na cały rok. Ja jeżdżę na turnieje po to by je wygrywać – a nie by sobie tylko pograć. Cieszę się gdy jest trudno jak na Czech Junior Open w styczniu w półfinale z Timeą z Rumunii czy na Polish Junior Open z Kristiną Begeba. Ja skupiam się na treningu i grze w trakcie turnieju. Staram się grać 1 turniej w miesiącu ale ostatnio troszkę dużo się ich nazbierało. Teraz cały tydzień egzaminów, w weekend IMP Juniorów i za chwilkę IMP Seniorów, w których również zdecydowałam się wystartować.

W jakich najbardziej egzotycznych miejscach udało Ci się zagrać? Które miejsce, spośród tych które zwiedziłaś jako zawodniczka podobało Ci się najbardziej?

Najbardziej egzotyczny był Orzech – bo do zgryzienia całą ekipą (Drużynowe Mistrzostwa Polski 2023) – a tak na serio to dotychczas byłam najdalej w Pradze w tym roku już dwukrotnie – w styczniu wygrałam Czech Junior Open 2023 a w maju z reprezentacją Polski zdobyliśmy brązowy medal Mistrzostw Europy. Ja jestem bardzo szczęśliwa bo wygrałam wszystkie swoje mecze. W czerwcu mieliśmy zaplanowane Włoskie Junior Open ale egzaminy w szkole i rekrutacja do liceum pokrzyżowały plany. Z tego co wiem Kolejne zawody w Europie będą dopiero w drugiej połowie roku. ESF nie ma rozpisanych turniejów w wakacje.

Ile czasu poświęcasz na treningi i jak udaje Ci się to godzić ze szkołą?

Trenuję codziennie i codziennie się też uczę dlatego wcześnie wstaję żeby wszystko pogodzić. Właśnie wróciłam z egzaminu z matematyki gdzie bardzo niewiele zabrakło do 100%.

Czy rodzice są usatysfakcjonowani Twoimi ocenami? Bardziej stresujesz się Mistrzostwami Polski Juniorów, czy wywiadówką?

Wydaje mi się że tak – mam świadectwo z czerwonym paskiem i bardzo lubię szkołę więc nie stresuję się ani tu ani tu.

Dziękujemy za rozmowę i trzymamy za Ciebie kciuki – ale życzymy Ci przede wszystkim tego, żeby tegoroczne MPJ przyniosły Ci mnóstwo frajdy.

Dziękuję bardzo za wsparcie i pozdrawiam serdecznie.

Do zobaczenia na kortach.

TAGI: