X

ZOBACZ WYNIKI [ENTER]
REALIZACJE
AKTUALNOŚCI

Współpraca z Politechniką Opolską

Pod koniec listopada, gościliśmy w naszej głównej siedzibie w Długołęce delegację z Politechniki Opolskiej. Wizyta jest częścią projektu współpracy mającej na celu wymianę doświadczeń oraz wiedzy merytoryczno-dydaktycznej.

DATA PUBLIKACJI: 30.11.2021

W ramach umowy z Uczelnią, zaprosiliśmy nauczycieli akademickich, aby z bliska pokazać jak wygląda pełny proces powstawania elementów betonowych zarówno żelbetowych jak i sprężonych oraz zaprezentować trendy jakie panują w prefabrykacji w dzisiejszych czasach.

Gościliśmy w swojej firmie: Prodziekana ds. organizacyjnych dr inż. Arkadiusza Mordaka oraz panią dr inż. Anetę Matuszek-Chmurowską – z katedry Inżynierii Materiałów Budowlanych.

Podczas spotkania nasi specjaliści oraz goście mieli okazję wymienić się wartościowymi spostrzeżeniami dotyczącymi projektowania i produkcji zaawansowanych technologicznie prefabrykatów betonowych.

Jako jeden z czołowych producentów prefabrykatów betonowych w Polsce, wykonujemy elementy do wszystkich typów budownictwa, wykorzystując nowoczesne, dostępne na rynku technologie.

W ramach współpracy uczelnia ma możliwość poznania szerokiego zastosowania prefabrykacji w świecie budowlanym. Wierzymy, że pomoże to w szkoleniu wykwalifikowanej kadry oraz przełoży się na podwyższenie poziomu edukacji na uczelniach technicznych w kraju.

Umowa z Politechniką Opolską to nie tylko wymiana doświadczeń – wspólnie prowadzimy działania badawczo-rozwojowe mające na celu nowe rozwiązania dla optymalizacji procesów produkcji prefabrykatów, a także mające wpływ na jakość produktów.

Prowadzimy również program praktyk i stażów studenckich, umożliwiających rozwój i pogłębienie wiedzy na temat prefabrykacji. Trwają także rozmowy o współtworzeniu programów nauczania i kierunku studiów poświęconego w głównej mierze prefabrykacji betonowej. Takie działania mają wpłynąć jeszcze bardziej na dynamikę wzrostu zainteresowania i przekonania do prefabrykacji jak również mogą dostarczyć na rynek wykwalifikowaną kadrę inżynierską.

*Od ponad 30 lat specjalizujemy się w produkcji elementów prefabrykowanych dla budownictwa: od mieszkaniowego poprzez obiekty użyteczności publicznej i przemysłowe, po skomplikowane elementy konstrukcji inżynieryjnych, drogowych, mostowych i hydrotechnicznych. Naszym celem jest produkcja najwyższej jakości materiałów budowlanych z betonu, w tym prefabrykatów nietypowych, wykonywanych na specjalne zamówienia dla firm i dla odbiorców indywidualnych, niezależnie od ich rodzaju i wielkości inwestycji.