X

ZOBACZ WYNIKI [ENTER]
REALIZACJE
AKTUALNOŚCI

WYGRANA NA WYJEŹDZIE, BETARD SPARTA ZWYCIĘŻA W ZIELONEJ GÓRZE

W pierwszym meczu rozgrywanym między Betard Spartą Wrocław, a Falubazem Zielona Góra padł remis, więc zacięta walka zapowiadała się również o punkt bonusowy. Wrocławianie zaprezentowali genialną jazdę parą, która poprowadziła ich do zwycięstwa. Tym samym dodali trzy punkty do klasyfikacji Drużynowych Mistrzostw Polski, wskakując na 4. pozycję, która gwarantuje udział w play-offach.

DATA PUBLIKACJI: 25.08.2020

Zawodnicy Betard Sparty od samego początku dyktowali warunki tego spotkania, ostatecznie pokonując drużynę gospodarzy 41:49 (86:94 w dwumeczu). Falubaz Zielona Góra obecnie jest wiceliderem tabeli generalnej, a zawodnicy tego zespołu, od początku sezonu, prezentują wysoką formę, przegrywając wcześniej jedynie dwa spotkania. 

Najlepszym zawodnikiem meczu, ponownie wybrany został Maciej Janowski. Kapitan Betard Sparty Wrocław do wyniku, dodał 12 punktów, a dzięki temu występowi zajął 8. pozycję pod względem średniej wśród wszystkich zawodników PGE Ekstraligi. Po dwóch ostatnich porażkach, aby myśleć o półfinałach, zawodnicy musieli dać z siebie wszystko, a w motywowaniu zespołu zdecydowanie pomógł nasz Kapitan. 

Może nasza drużyna potrzebowała takiego zimnego prysznica, który nas obudzi. (…) Widać było, że każdy jest skupiony, również po próbie toru chłopacy dobrze się czuli, więc cieszę się, że tak to się wszystko potoczyło. Te punkty były dla nas naprawdę bardzo cenne. – podsumował Magic w pomeczowym wywiadzie dla nSport+. 

Betard Sparta Wrocław obecnie zajmuje 4. pozycję w klasyfikacji generalnej. W szanse na wejście do fazy play-off uwierzył nawet Tai Woffinden, reprezentujący barwy Betard Sparty, który ostatnio omyłkowo wysłał drużyne na wakacje: 

Sytuacja jest taka, że nadal walczymy o play-off. Na samym początku chciałem przeprosić wszystkich kibiców za nieporozumienie. Wiele osób mówiło mi w ciągu ostatniego tygodnia, że jeśli nie wygramy u siebie z Częstochową i w Gorzowie nie mamy szans na awans. (…). Zdałem sobie jednak sprawę, że wciąż jesteśmy w grze, a to wręcz idealnie i walczymy dalej. Zawsze dajemy z siebie 110%. dodał Woffinden podczas rozmowy na antenie nSport+. 

Betard Sparta Wrocław na torze pokazała drużynową jazdę, przez co gospodarze nie mieli szans na wyprzedzenie przeciwników. W naszej drużynie ciężko szukać słabego zawodnika, wszyscy równo punktowali i pokazali wysoką formę. To świetna prognoza przed weekendowymi zawodami 2020 Betard Wrocław Speedway Grand Prix w których weźmie udział aż czterech zawodników z Wrocławia. Po więcej informacji odnośnie tego wydarzenia zapraszamy do artykułu – ZAPOWIEDŹ – 2020 BETARD WROCŁAW SPEEDWAY GRAND PRIX OF POLAND 28-29.08.2020

Zdobyte punkty Betard Sparty Wrocław podczas meczu: 

1. Maciej Janowski – 12+1 pkt 

2. Maksym Drabik – 6 pkt 

3. Chris Holder – 8+2 pkt

4. Max Fricke – 7+1 pkt 

5. Tai Woffinden – 10+2 pkt 

6. Gleb Chugunov – 6+1 pkt 

7. Michał Curzytek – 0 pkt

Kolejny mecz: 12. runda, MrGarden GKM Grudziądz – Betard Sparta Wrocław, 30.08.2020, godzina 19:15.

*Od 10 lat firma Betard jest sponsorem tytularnym Betardu Sparty Wrocław. W tym czasie wspieraliśmy we Wrocławiu nie tylko jeden z czołowych speedwayowych klubów świata ale uczestniczyliśmy także przy rewitalizacji infrastruktury wrocławskiego Stadionu Olimpijskiego, czyli domowej areny naszego klubu, mieszczącej ponad 12.000 kibiców. Ponadto, jesteśmy sponsorem tytularnym wrocławskiej edycji Speedway Grand Prix, czyli jednego z 10 etapów walki o tytuł indywidualnego Mistrza Świata a zawodnicy wspierani przez markę indywidualnie, są stałymi pretendentami do tytułu mistrzowskiego.

TAGI: