X

ZOBACZ WYNIKI [ENTER]
REALIZACJE
AKTUALNOŚCI

MAGICZNY WEEKEND NA OLIMPIJSKIM – PODSUMOWANIE 2020 BETARD WROCŁAW SPEEDWAY GRAND PRIX

Za nami dwie pierwsze rundy zmagań o tytuł Mistrza Świata, rozegrane na wrocławskim Stadionie Olimpijskim. Wiele emocji towarzyszyło weekendowym zawodom, głównie dzięki żużlowcom z Betard Sparty Wrocław, którzy podczas dwóch rund, łącznie zdobyli aż 87 punktów, a za sprawą Macieja Janowskiego, w sobotni wieczór usłyszeliśmy Mazurka Dąbrowskiego - dziękujemy!

DATA PUBLIKACJI: 01.09.2020

„Magiczny weekend” – tak podsumowuje dwudniowe zawody organizator Mistrzostw Świata – BSI i trudno się z tym nie zgodzić. To dlatego, że nasz kapitan, Maciej Janowski, w czasie dwóch rund cyklu zdobył aż 38 punktów. W piątek zajął drugie miejsce na podium, w sobotę pierwsze i tym samym stał się liderem klasyfikacji SGP. Obecnie ma 6 punktów przewagi nad Artiomem Łagutą i Taiem Woffindenem, oraz 11 pkt nad broniącym tytułu Mistrza Świata – Bartoszem Zmarzlikiem. Janowski w czasie obu rund wygrał 10 z 14 biegów, w których brał udział. 

Super wieczór, duże oczekiwania przed samym sobą, ale cały czas coś kombinowaliśmy na różnych płaszczyznach, wróciły starty i cieszę się, że przed swoją publicznością udało mi się wygrać. Cudowne uczucie – podsumował Maciej Janowski w czasie wywiadu dla Canal+. 

Świetny występ na Olimpijskim zaliczył również brytyjczyk, na codzień jeżdżący w barwach Betard Sparty – Tai Woffinden. Jego wygrana walka na trasie z Bartoszem Zmarzlikiem, podczas sobotniego półfinału, uznawana jest za najlepszy wyścig obu rund. Woffinden podczas piątkowych zawodów był tuż za podium, zajmując 4. miejsce, w sobotę za to stanął obok Magica, zdobywając 2. miejsce. Obecnie Tai zajmuje 3. pozycję w klasyfikacji przejściowej IMŚ. 

Reprezentantami Betard Sparty, których również zobaczyć mogliśmy w czasie wrocławskiego SGP, byli Max Fricke – stały uczestnik cyklu, oraz Gleb Chugunov z dziką kartą na obie wrocławskie rundy. W czasie sobotnich zmagań, mieliśmy wiele powodów do świętowania, ponieważ cała czwórka Betard Sparty Wrocław zakwalifikowała się do półfinałów. Jest to świetny wynik zarówno dla doświadczonych seniorów, jak i debiutujących zawodników. 

To ogromny zaszczyt ponownie być sponsorem tytularnym Indywidualnych Mistrzostw Świata na żużlu. Trzymamy kciuki za naszych zawodników w kolejnych rundach SGP jak i Drużynowych Mistrzostwach Polski. 

Klasyfikacja generalna FIM SGP 2020:

1. Maciej Janowski 38
2. Artem Laguta 32
3. Tai Woffinden 32
4. Fredrik Lindgren 30
5. Bartosz Zmarzlik 27
6. Leon Madsen 18
7. Gleb Chugunov 16
8. Emil Sayfutdinov 15
9. Niels Kristian Iversen 14
10. Patryk Dudek 13
11. Martin Vaculik 12
12. Matej Zagar 12
13. Max Fricke 12
14. Mikkel Michelsen 11
15. Jason Doyle  8
16. Antonio Lindbaeck 2
17. Michał Curzytek 0
18. Przemysław Liszka 0

*Od 10 lat firma Betard jest sponsorem tytularnym Betardu Sparty Wrocław. W tym czasie wspieraliśmy we Wrocławiu nie tylko jeden z czołowych speedwayowych klubów świata ale uczestniczyliśmy także przy rewitalizacji infrastruktury wrocławskiego Stadionu Olimpijskiego, czyli domowej areny naszego klubu, mieszczącej ponad 12.000 kibiców. Ponadto, jesteśmy sponsorem tytularnym wrocławskiej edycji Speedway Grand Prix, czyli jednego z 10 etapów walki o tytuł indywidualnego Mistrza Świata a zawodnicy wspierani przez markę indywidualnie, są stałymi pretendentami do tytułu mistrzowskiego.