X

ZOBACZ WYNIKI [ENTER]
REALIZACJE
AKTUALNOŚCI

ZAPOWIEDŹ – 2020 BETARD WROCŁAW SPEEDWAY GRAND PRIX OF POLAND 28-29.08.2020

Po długiej przerwie, cykl zawodów Speedway Grand Prix powraca. Tegoroczna inauguracja odbędzie się na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu, a w czasie dwudniowych zawodów zobaczymy aż czterech zawodników drużyny Betard Sparta Wrocław.

DATA PUBLIKACJI: 22.08.2020

Tylko tydzień dzieli nas od inauguracji cyklu SGP, który wyłoni nowego Mistrza Świata na żużlu. Najlepsi z najlepszych ponownie spotkają się na torze, a pierwsze dwa spotkania odbędą się we Wrocławiu. Po raz kolejny mamy przyjemność być sponsorem tytularnym, tym razem nie jednego, a dwóch wydarzeń, odbywających się dzień po dniu. Stałymi uczestnikami cyklu SGP 2020, jest aż trzech zawodników BETARD Sparty Wrocław – Maciej Janowski, Tai Woffinden i Max Fricke. 

Tegoroczne zawody odbędą się w czterech lokalizacjach, a w każdej z nich trwać będą przez dwa dni. Z tego powodu, nie będą odbywały się sesje kwalifikacyjne decydujące o polach startowych. Kolejność startów ustalana będzie losowo przed każdą rundą. Próba toru dla zawodników będzie odbywała się tylko przed piątkowymi zawodami i trwać będzie 30 minut. 

Zawodnicy wyróżnieni dziką kartę mają prawdziwe pole do popisu. W tym roku będą mieli możliwość ścigania się w czasie aż dwóch rund SGP. Podczas Wrocławskich zawodów, z dziką kartą zadebiutuje Gleb Chugunov, który na codzień reprezentuje barwy BETARD Sparty. Chugunov obecnie zajmuje 23. miejsce w klasyfikacji PGE Ekstraligi z średnią biegową 1.833. Rezerwowymi podczas obu turniejów będą Michał Curzytek i Przemysław Liszka – również juniorzy naszej drużyny. 

Nowością podczas zawodów jest sposób w jaki zawodnicy otrzymywać będą punkty w klasyfikacji generalnej. O ilości otrzymanych punktów decydować będzie miejsce, które zdobędą na koniec każdych zawodów. Zwycięzca rundy otrzyma 20 punktów, zawodnik na drugim miejscu doda ich 18, na trzecim 16, a czwarty uzyska 14 punktów do klasyfikacji. Udział w półfinałach oznacza, że rider wróci z zawodów z dorobkiem przynajmniej 9 punktów. Ci, którzy nie dostaną się do półfinałów, zakończą spotkanie z ilością punktów uzyskanych podczas biegów. 

Bezpieczeństwo zawodników, mechaników, obsługi oraz kibiców to podstawa podczas organizacji każdych zawodów na Stadionie Olimpijskim. Wszystkie osoby pracujące w parku maszyn oraz sędziowie wykazać muszą negatywny wynik testu na Covid-19, aby odebrać akredytacje meczowe, a temperatura sprawdzana będzie każdej osobie wchodzącej na teren imprezy. Dodatkowe stanowiska sanitarne ustawione będą w przestrzeni zawodów.

W związku z restrykcjami, obecnie na trybunach może zasiadać 50% publiczności. Bilety na oba wrocławskie wydarzenia wciąż są dostępne na stronie https://bilety.wts.pl/.

Kalendarz spotkań Speedway Grand Prix 2020: 

28.08.2020 – BETARD WROCŁAW FIM SPEEDWAY GRAND PRIX OF POLAND RUNDA 1

29.08.2020 – BETARD WROCŁAW FIM SPEEDWAY GRAND PRIX OF POLAND RUNDA 2 

11.09.2020 – ENEA FIM SPEEDWAY GRAND PRIX RUNDA 3 – GORZÓW

12.09.2020 – 2020 ENEA FIM SPEEDWAY GRAND PRIX RUNDA 4 – GORZÓW

18.09.2020 – VISIT CZECH REPUBLIC FIM SPEEDWAY GRAND PRIX RUNDA 5 – PRAGA

19.09.2020 – AZTORIN FIM SPEEDWAY GRAND PRIX RUNDA 6 – PRAGA  

02.11.2020 – FIM SPEEDWAY GRAND PRIX RUNDA 7 – TORUŃ

03.11.2020 – FIM SPEEDWAY GRAND PRIX RUNDA 8 – TORUŃ  

*Od 10 lat firma Betard jest sponsorem tytularnym Betardu Sparty Wrocław. W tym czasie wspieraliśmy we Wrocławiu nie tylko jeden z czołowych speedwayowych klubów świata ale uczestniczyliśmy także przy rewitalizacji infrastruktury wrocławskiego Stadionu Olimpijskiego, czyli domowej areny naszego klubu, mieszczącej ponad 12.000 kibiców. Ponadto, jesteśmy sponsorem tytularnym wrocławskiej edycji Speedway Grand Prix, czyli jednego z 10 etapów walki o tytuł indywidualnego Mistrza Świata a zawodnicy wspierani przez markę indywidualnie, są stałymi pretendentami do tytułu mistrzowskiego.

TAGI: