X

ZOBACZ WYNIKI [ENTER]
REALIZACJE
AKTUALNOŚCI

Natalia Mierzejewska – wywiad po Polish Junior Open powered by Betard

Natalia Mierzejewska, 14-letnia zawodniczka #TeamBetard wystąpiła w Polish Junior Open Gold 2023 powered by Betard w kategorii GU15. Po turnieju podzieliła się z nami swoimi przemyśleniami na temat swojej gry i opowiedziała o planach na przyszłość. Zapraszamy do lektury wywiadu z Natalią.

DATA PUBLIKACJI: 14.11.2023

Natalia, gratulacje świetnego występu w Polish Junior Open. Po raz kolejny dotarłaś do finału. Jak Ci się grało tym razem we Wrocławiu?

Dziękuję bardzo za miłe słowa. Oczywiście, cieszę się z udanego występu na Polish Junior Open i z powtórnego dotarcia do finału. To było emocjonujące doświadczenie mimo, że przez cały turniej odczuwałam ból w prawej nodze. Mimo tego, starałam się skupić na grze i dać z siebie wszystko. Mam nadzieję, że dało się to zauważyć, ale teraz planuję skonsultować się z fizjoterapeutą, aby zadbać o moje zdrowie przed kolejnymi zawodami. Dziękuję jeszcze raz za wsparcie.

Co z tej perspektywy, będąc już po meczu finałowym, zmieniłabyś w swojej taktyce na ten mecz? Jakie wyciągnęliście wnioski z Twoim sztabem?

Po zakończonym finale z pewnością można wyciągnąć kilka wniosków. Wspólnie z moim sztabem analizowaliśmy naszą taktykę i doszliśmy do kilku istotnych wniosków. Ogólnie uważam, że wszystkie mecze zagrałam dobrze, ale patrząc wstecz, z pewnością dostrzegam obszary do poprawy. Zdecydowanie skoncentrowałabym się na doskonaleniu wolejów do przodu, zmieniłabym również sposób poruszania się po korcie w tym meczu, dodając więcej biegania do przodu. Jednym z kluczowych elementów, które chciałabym poprawić, to również serwis bowiem z racji, że moja przeciwniczka, Ameraah, jest leworęczna, wpłynęło to na moje decyzje podczas meczu. Błąd związany z serwisem byłby jednym z priorytetów do poprawy przed kolejnymi zawodami. Analiza tego spotkania na pewno pomoże mi lepiej przygotować się do przyszłych turniejów. Jestem gotowa do pracy nad ulepszeniem mojej gry i mam nadzieję, że kolejne wyzwania przyniosą pozytywne rezultaty.

Po turnieju PJO Gold prawdopodobnie zajmiesz 1 miejsce w rankingu ESF w kategorii do lat 15. Jak wygląda Twój harmonogram turniejowy na ostatnie 1,5 miesiąca roku?

Dokładnie, obecnie zajmuję wysoką pozycję w rankingu ESF w kategorii do lat 15, co bardzo mnie cieszy. Co do mojego harmonogramu turniejowego na ostatnie półtora miesiąca roku, to planuję uczestniczyć w Swiss Junior Open za 2. tygodnie oraz już w nowym roku w Czech Junior Open. Oczywiście, moje zdrowie jest dla mnie najważniejsze, więc po wykurowaniu się, zamierzam pełną parą przygotować się do tych zawodów. Mam nadzieję, że te turnieje przyniosą kolejne pozytywne doświadczenia i pozwolą mi utrzymać dobrą formę. Jestem gotowa na wyzwania jakie przyniesie koniec roku i upragniony #1 ESF.

Co planujesz zrobić, by utrzymać pozycję liderki w rankingu? Jak będą wyglądały Twoje przygotowania do ostatnich turniejów?

Aby utrzymać pozycję liderki w rankingu, zamierzam skoncentrować się na kilku kluczowych elementach. Po pierwsze, zwiększenie ilości treningów skupiających się na technice, taktyce i ogólnej kondycji fizycznej. Chcę również bardziej dostosować moje przygotowania do indywidualnych aspektów gry, zwracając uwagę na obszary, które wymagają ulepszenia. Potrzeba również zwiększenia ilości treningów solo.
Dodatkowo, planuję analizować występy z poprzednich turniejów, w tym ostatniego PJO Gold, aby zaznaczyć wyraźniej mocne strony i obszary do poprawy. Konsultacje z trenerami i sztabem pomogą mi opracować spersonalizowany plan treningowy możliwe, że wrócę do treningów krav-magi by być gotową na ostrzejsze granie w wyższej kategorii.
Ważnym elementem będą również odpowiednie przerwy i regeneracja, aby uniknąć kontuzji i utrzymać optymalną formę fizyczną. Zadbam również o zdrową dietę i odpowiednią ilość snu.
Podsumowując, moje przygotowania będą obejmować intensywny trening, analizę i dostosowanie taktyki, dbałość o zdrowie fizyczne oraz odpowiednią regenerację. Mam nadzieję, że te starania pozwolą mi utrzymać się na szczycie rankingu i osiągnąć dobre rezultaty w nadchodzących turniejach.

Jakie masz plany na kolejny rok? W grudniu kończysz 15 lat, co oznacza start w wyższej kategorii wiekowej GU17.

Dokładnie, zbliżający się rok przyniesie ze sobą nowe wyzwania, zwłaszcza w świetle przejścia do kategorii wiekowej GU17 po ukończeniu 15 lat. Znając większość przeciwniczek z poprzednich sezonów, gdzie wielokrotnie miałam okazję z nimi zagrać i nawet odnosić zwycięstwa, to z pewnością cenna wiedza do wykorzystania w nowej kategorii.
Atutem są moje występy w turniejach ESF w tym roku, które pozwoliły mi rywalizować i obserwować gry rywalek oraz zdobyć materiały do analizy. Miałam okazję studiować ich styl gry, mocne strony, jak i te obszary, które mogą być bardziej podatne na wykorzystanie. To na pewno pomoże mi dostosować moją taktykę i podejście do poszczególnych meczów.
W trakcie kolejnego roku planuję również rozwijać swoje umiejętności poprzez intensywny trening, być może korzystając z dodatkowych form wsparcia, takich jak obozy tenisowe czy konsultacje z doświadczonymi trenerami. Najważniejsze jednak będzie zachowanie elastyczności i gotowość do adaptacji do zmieniającej się konkurencji.
Wszystko to razem tworzy plan działania, który ma na celu nie tylko utrzymanie pozycji w ranking Overall, ale także rozwijanie mojej pozycji w nowej kategorii wiekowej GU17. Jestem pełna zapału i gotowa na kolejne wyzwania, jakie niesie ze sobą nadchodzący rok.

Czy zmieni się coś w Twoich treningach, kiedy wkroczysz do nowej kategorii wiekowej? Na jakich aspektach swojej gry chciałabyś się skupić, czy jest coś, co musisz poprawić?

Tak, wejście do nowej kategorii wiekowej niewątpliwie wymaga pewnych dostosowań w moich treningach. Chciałabym skoncentrować się na kilku kluczowych aspektach mojej gry, aby dostosować się do wyższych wymagań.

Przede wszystkim, zamierzam intensyfikować treningi motoryki, aby poprawić szybkość ruchów na korcie. To kluczowy element, zwłaszcza w bardziej zaawansowanych kategoriach wiekowych, gdzie tempo gry jest często wyższe.
Celność jest również obszarem, na którym chcę się skupić. Pragnę doskonalić swoje uderzenia, by być bardziej precyzyjną w ataku i obronie. Zwiększenie celności pomoże mi bardziej kontrolować przebieg meczu i efektywniej punktować.
Dodatkowo, istotnym elementem jest rozwinięcie zdolności do walki na korcie. Muszę być gotowa na trudniejsze pojedynki i dłuższe mecze. Planuję pracować nad wytrzymałością fizyczną oraz umiejętnością utrzymania koncentracji i determinacji w trakcie trudnych momentów.
Główne zmiany w treningach obejmować będą motorykę, celność uderzeń oraz rozwijanie zdolności do walki na korcie. Mam nadzieję, że te ulepszenia pozwolą mi skutecznie konkurować w nowej kategorii wiekowej.

Jakie stawiacie przed sobą cele? Prawdopodobnie istotnie zmieni się poziom Twoich rywalek – teraz będziesz jedną z najmłodszych zawodniczek w gronie turniejowym. Czy zamierzacie wejść szturmem do GU17 czy chcesz spokojnie budować swoją pozycję w nowej kategorii? Na co stać Natalię Mierzejewską w 2024 roku?

Stawiamy przed sobą ambitne cele, a jednocześnie zdajemy sobie sprawę z wyzwań, jakie niesie ze sobą przejście do kategorii wiekowej GU17. Będąc jedną z najmłodszych zawodniczek, moim celem jest nie tylko utrzymanie się w czubie nowej kategorii, ale także stopniowe budowanie mocnej pozycji i ponownie objęcia #1.
Nie planujemy wejścia szturmem, lecz raczej chcemy podejść do nowej kategorii z rozwagą i zdrowym podejściem do rywalizacji. Naszym celem jest spokojne budowanie pozycji, zdobywanie doświadczenia w trudniejszych pojedynkach i stopniowa adaptacja do wyższego poziomu.
Wierzę, że z odpowiednim podejściem, wsparciem trenerów i solidnymi przygotowaniami, rok 2024 może przynieść pozytywne rezultaty i pozwolić mi rozwijać się jako tenisistka. Cieszę się na wszystkie wyzwania i możliwości, jakie przyniesie przyszłość.”
Przyszły rok zapowiada się jako niezwykle istotny, zwłaszcza że będzie pierwszym dla Squasha jako dyscypliny olimpijskiej. Dla mnie praca w kadrze Polski to ogromne wyróżnienie i będzie równie ważna jak indywidualna, ponieważ chciałabym w pełni skorzystać z tej historycznej okazji i reprezentować Polskę na olimpijskiej międzynarodowej scenie.
Oczywiście, nie jestem w stanie przewidzieć, co dokładnie przyniesie przyszłość, ale na poważnie zamierzam spokojnie przepracować pierwsze pół roku nowej kategorii wiekowej GU17. Moim celem jest także udział w czterech punktowo ważnych turniejach najwyższego poziomu: Czechy, Niemcy, Francja i Włochy, organizowanych w kategorii SS ESF. Mam nadzieję, że te starty przyczynią się do zdobycia wielu punktów do Rankingu GU17 i Overala, co z kolei może wpłynąć korzystnie na moją pozycję i rozwój sportowy.
Czas pokaże, jak potoczą się te plany, ale jestem gotowa na wszelkie wyzwania, jakie przyniesie nowa kategoria wiekowa i perspektywa olimpijska. Cieszę się na wszystkie możliwości, jakie przyniesie przyszłość.

Dziękujemy za rozmowę i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy.