X

ZOBACZ WYNIKI [ENTER]
REALIZACJE
AKTUALNOŚCI

Kolejne rekordy produkcyjne Betard – to już piąty rekord w ciągu roku!

Dwuspadowe dźwigary sprężone o długości 35,4 i 37,4 metra, sprężone płyty kanałowe HCU o rozpiętości 19 metrów i ściany o wymiarach 15,24 m x 4,95 m i wadze 43 ton - co mają wspólnego ze sobą te prefabrykaty? Każdy z nich to kolejny rekord produkcyjny, który pobijaliśmy w ciągu ostatniego roku.

DATA PUBLIKACJI: 03.07.2023

Rozwój potrzeb infrastrukturalnych, możliwości technologicznych i coraz odważniejsze wizje projektantów sprawiają, że branża prefabrykacji stale mierzy się z wyzwaniami, które z wielu względów do niedawna wydawały się być poza jej zasięgiem. W przeciągu ostatnich kilkunastu lat byliśmy partnerami realizacji, które przełamywały kolejne bariery i przyczyniały się do ewolucji branży – było tak m.in. przy realizacji w pełni prefabrykowanego osiedla Olimpia Port (Wrocław) czy przejść dla zwierząt nad autostradą A18. Projekty te miały pozytywny wpływ na postrzeganie możliwości prefabrykacji betonowej, która w międzyczasie znacząco zyskiwała na popularności. Efektem tego są również nasze wyniki produkcyjne. Tworzone przez nas prefabrykaty nie tylko dostarczane są do coraz odleglejszych części kraju ale także znacznie zwiększyła się skala i poziom skomplikowania ich produkcji. Dzięki temu, oprócz produkcji typowej, produkujemy także nietypowe prefabrykaty, dedykowane do nawet najbardziej skomplikowanych potrzeb i koncepcji architektonicznych.

Kolejne rekordy produkcyjne w Betard przestają być zatem zaskoczeniem. Tylko w ciągu ostatniego roku ustanowiliśmy pięć rekordów, jeżeli chodzi o parametry wytworzonych elementów w naszych zakładach. Pierwsze dwa dotyczyły dwuspadowych dźwigarów sprężonych, wyprodukowanych w oddziałach Długołęka (35,4 m, 29,3 t) i Kielce (37,4 m). Pierwszy z dźwigarów dostarczony został do Zakładu Zagospodarowania Odpadów Jarocin, drugi natomiast do hali produkcyjno-magazynowo-usługowej w Lućmierzu.

Następne rekordy przyszły już w bieżącym roku. W marcu, na zlecenie Budirem, wyprodukowaliśmy największe w historii sprężone płyty kanałowe HCU – prefabrykaty miały aż 18,91 m rozpiętości i 50 cm grubości!

Z płyt HCU sprężonych 20 strunami powstał nowy stropodach, który pozwolił na uzyskanie znacznej przestrzeni bez konieczności wykonywania dodatkowych belek pośrednich czy słupów.

– kierownik projektu Betard.

W kwietniu, w zakładzie w Kielcach ustanowiono rekord produkcji dźwigaru – tym razem nasz zespół stworzył prefabrykat o długości 37,6 metra i wadze 51 ton, który dostarczono do realizacji mieszkaniowej w Warszawie. Kolejny z rekordów dotyczył ścian jednowarstwowych o wymiarach 15,24 m x 4,95 m i wadze 43 t (odporność ogniowa REI120), zastosowanych w ramach konstrukcji hali produkcyjno-magazynowej. Wykonanie rekordowych ścian pozwoliło na wysunięcie drugiej kondygnacji poza bryłę obiektu, bez stosowania podpór w postaci słupów. Oprócz wspomnianych ścian, do inwestycji dostarczyliśmy jeszcze ponad 600 sztuk innych elementów prefabrykowanych!

W Betard wiemy, że rozwój wymusza pokonywanie kolejnych barier. Wiemy też, że kolejne rekordy produkcyjne są na wyciągnięcie ręki i już w tym momencie pracujemy nad projektami linii technologicznych, które poszerzą skalę naszych możliwości. Zapraszamy do obserwowania mediów społecznościowych Betard, w których na bieżąco informujemy o kolejnych rekordach.