X

ZOBACZ WYNIKI [ENTER]
REALIZACJE
AKTUALNOŚCI
POWIADOMIENIE O COOKIES
AKCEPTUJĘ

Budynki mieszkaniowe w technologii prefabrykacji betonowej

Prefabrykaty żelbetowe oraz betonowe sprężone są obecnie coraz częściej stosowane w budownictwie mieszkaniowym. Dzięki nowoczesnym liniom produkcyjnym, bardzo dobrej jakości materiałom oraz doświadczeniu producentów, w tej technologii można wykonać całą konstrukcję budynków mieszkalnych o atrakcyjnej architekturze i funkcjonalnych lokalach, spełniając wymagania norm.

DATA PUBLIKACJI: 18.03.2022

Prefabrykacja betonowa dzięki rozwojowi technologicznemu staje się coraz chętniej wybieranym rozwiązaniem do budowy obiektów o konstrukcji ścianowej. Przykładem tego typu konstrukcji są przede wszystkim budynki mieszkalne. Dzisiejsze możliwości dostępnych linii technologicznych pozwalają na wykonanie pełnej konstrukcji obiektów spełniając równocześnie wszelkie stawiane wymogi jakościowe, wytrzymałościowe, projektowe jak i wizualne.

Prefabrykaty w kondygnacjach podziemnych

Doskonałym rozwiązaniem pozwalającym na „szybkie wyjście” z ziemi jest wykorzystanie prefabrykowanych ścian podwójnych – zespolonych, dzięki którym eliminujemy prace związane z szalunkami i zbrojeniem. Są one o wiele lżejsze niż prefabrykowane ściany pełne, a więc na placu budowy potrzebny jest sprzęt o mniejszym udźwigu. Ściany zespolone w połączeniu z odpowiednim systemem uszczelnień skutecznie zabezpieczają budynek przed wodą. W celu podparcia stropów w kondygnacjach piwnicznych i garażach podziemnych stosujemy słupy i belki żelbetowe. Aby spełnić normy izolacyjności akustycznej, strop między garażem a częścią mieszkalną wykonuje się z prefabrykowanych płyt pełnych lub sprężonych płyt filigran.

Prefabrykaty w kondygnacjach nadziemnych

W kondygnacjach nadziemnych zastosowanie znajdują ściany pełne nośne oraz ściany warstwowe elewacyjne z ociepleniem zapewniającym wymaganą izolacyjność cieplną przegrody. Ściany pełne mogą pełnić również rolę ścian działowych lub ścian klatek schodowych. Dzięki projektowaniu budynku w technologii BIM mamy możliwość koordynacji międzybranżowej, co pozwala na produkcję gotowego modułu ściany wraz z elementami instalacji elektrycznych i hydraulicznych. Aby przyspieszyć proces wznoszenia konstrukcji i uniknąć mokrych prac na placu budowy, stropy na kondygnacjach nadziemnych wykonywane są ze sprężonych płyt kanałowych HCU. Ich montaż jest bardzo łatwy i szybki dzięki rozładunkowi z kół przy użyciu trawersu. Ze sprężonymi płytami HCU lub filigran doskonale łączą się prefabrykowane płyty balkonowe. Dzięki zastosowaniu łączników termoizolacyjnych unikamy mostków cieplnych między balkonem a stropem.

Komunikacja

Komunikację w budynku zapewniają prefabrykowane szyby windowe oraz biegi schodowe. Prefabrykacja pozwala na wykonanie schodów prostych, zabiegowych, zębatych, a także ze spocznikiem. Szyby windowe to zazwyczaj konstrukcje skrzynkowe, które można wykonać również ze ścian pełnych lub zespolonych.

*Od ponad 30 lat specjalizujemy się w produkcji elementów prefabrykowanych dla budownictwa: od mieszkaniowego poprzez obiekty użyteczności publicznej i przemysłowe, po skomplikowane elementy konstrukcji inżynieryjnych, drogowych, mostowych i hydrotechnicznych. Naszym celem jest produkcja najwyższej jakości materiałów budowlanych z betonu, w tym prefabrykatów nietypowych, wykonywanych na specjalne zamówienia dla firm i dla odbiorców indywidualnych, niezależnie od ich rodzaju i wielkości inwestycji.