X

ZOBACZ WYNIKI [ENTER]
REALIZACJE
AKTUALNOŚCI
POWIADOMIENIE O COOKIES
AKCEPTUJĘ

TAI WOFFINDEN MISTRZEM ŚWIATA!

Zawodnik Betard Sparty Wrocław wywalczył tytuł Indywidualnego Mistrza Świata na żużlu już po raz trzeci w karierze. Wcześniej dokonał tego w latach 2013 i 2015. Jest to najmłodszy zawodnik, który dokonał tego wyczynu w historii żużla.

DATA PUBLIKACJI: 06.10.2018

Ten najbardziej prestiżowy tytuł w speedwayu Tai Woffinden przypieczętował świetnym występem w Toruniu. Mimo poważnego upadku, zdołał odeprzeć ataki drugiego w klasyfikacji Zmarzlika, a w biegu decydującym o mistrzostwie wyprzedził rywala pięknym i czystym atakiem na dystansie. Tai wygrał także ostatnią rundę Grand Prix w tym sezonie, pokonując w finale toruńskiego turnieju niesamowitego tego dnia Artioma Łagutę. 

Na pytanie Speedway Ekstraligi, co czuje po zwycięstwie, Brytyjczyk odpowiedział – Nie czuję się jakoś inaczej. Przed sezonem ustaliliśmy sobie cel, a teraz go osiągnęliśmy i cieszę się z tego. Jest to zawsze fajne uczucie realizować to, co się założyło. „Trzy” jest tylko cyfrą, zobaczymy ile jeszcze jestem w stanie zdobyć tytułów. Na pewno myślę o kolejnych. Pierwszy tytuł jest takim, którym cieszysz się najbardziej. Po kolejnych mistrzostwach skupiasz się na tym, aby zdobywać następne. Dla mnie to są tylko liczby.

Szanse na medal miał w Toruniu także Maciej Janowski. Niestety, kapitan naszej drużyny tego wieczoru nie miał zbyt wiele szczęścia, w efekcie nie udało mu się awansować do półfinałów. 

Obu zawodników zobaczymy w przyszłym roku w walce o medale Mistrzostw Świata na wrocławskim Stadionie Olimpijskim. W wywiadzie udzielonym przed dekoracją zwycięzców, Tai w zadedykował swój tytuł naszemu wieloletniemu Kapitanowi, Tomaszowi Jędrzejakowi.

Koniec cyklu Grand Prix to także moment podsumowań sezonu Drużynowych Mistrzostw Polski, Tai ocenił występy całego zespołu Betard Sparty Wrocław mówiąc, że brązowy medal to wciąż niedosyt, więc w przyszłym roku dla niego liczy się już tylko złoto. 

*Od 10 lat firma Betard jest sponsorem tytularnym Betardu Sparty Wrocław. W tym czasie wspieraliśmy we Wrocławiu nie tylko jeden z czołowych speedwayowych klubów świata ale uczestniczyliśmy także przy rewitalizacji infrastruktury wrocławskiego Stadionu Olimpijskiego, czyli domowej areny naszego klubu, mieszczącej ponad 12.000 kibiców. Ponadto, jesteśmy sponsorem tytularnym wrocławskiej edycji Speedway Grand Prix, czyli jednego z 10 etapów walki o tytuł indywidualnego Mistrza Świata a zawodnicy wspierani przez markę indywidualnie, są stałymi pretendentami do tytułu mistrzowskiego.