X

ZOBACZ WYNIKI [ENTER]
REALIZACJE
AKTUALNOŚCI
POWIADOMIENIE O COOKIES
AKCEPTUJĘ

CRYSTAL MOUNTAIN RESORT – luksusowy hotel w Wiśle

Trwa budowa nowoczesnego pięciogwiazdkowego hotelu Crystal Mountain Resort w Wiśle. Obiekt będzie posiadał 491 apartamentów z panoramicznym widokiem na Beskidy.

DATA PUBLIKACJI: 10.09.2020

Inwestycja w Wiśle uważana jest za jedną z najbardziej ekskluzywnych realizacji w ostatnich latach. Ponad 10 piętrowy hotel powstaje na wysokości 550 m.n.p.m. zapewniając niepowtarzalne widoki na panoramę Beskidów. Za projekt obiektu odpowiada pracownia Q2 Studio.

Przy tej realizacji dostarczaliśmy płyty stropowe HCU o rozpiętościach od 3 do 15m. Całkowita powierzchnia płyt stropowych wyniosła ponad 17,5 tys.m2. Przy wnoszeniu konstrukcji zastosowane zostały płyty HCU200, HCU265, HCU400 oraz HCU500.

Wykonaliśmy projekt warsztatowy elementów jak również wspieraliśmy etap montażu na budowie. Prefabrykaty zamontowane zostały nad częścią mieszkalną obiektu, basenem oraz garażem.

Zastosowanie płyt stropowych HCU pozwala na bardzo szybki montaż, odrazu po dostarczeniu prefabrykatów na plac budowy (montaż z kół), nie wymagają betonowania dzięki czemu wznoszenie konstrukcji odbywa się w przyspieszonym czasie.

Sprężone płyty stropowe HCU znajdują coraz szersze zastosowanie w budynkach mieszkaniowych oraz usługowych, dzięki przenoszeniu dużych obciążeń przy niewielkim ciężarze własnym oraz osiąganiu dużej nośności. Oferty przygotowujemy indywidualnie, wg potrzeb danej inwestycji, w oparciu o projekt wykonawczy konstrukcji (która powinna być dostosowana do płyt kanałowych sprężonych) wraz z architekturą, oraz określoną klasę ekspozycji i odporności ogniowej. Nasza oferta zawiera projekt warsztatowy, koszt m² płyty wraz z transportem oraz wypożyczeniem trawersu.

Oferujemy 6 typów sprężonych płyt kanałowych HCU: 160, 200, 265, 320, 400, 500 z szerokim zakresem stopni zbrojenia sprężającego, co daje możliwość stosowania ich przy różnych wielkościach obciążeń oraz produkcji płyt nawet do 19,8 m! Standardowa szerokość elementu to 1,2 m. Dopasowanie do wymaganej szerokości stropu uzyskuje się poprzez stosowanie płyt ciętych wzdłużnie wg wytycznych projektowych.

*Od ponad 30 lat specjalizujemy się w produkcji elementów prefabrykowanych dla budownictwa: od mieszkaniowego poprzez obiekty użyteczności publicznej i przemysłowe, po skomplikowane elementy konstrukcji inżynieryjnych, drogowych, mostowych i hydrotechnicznych. Naszym celem jest produkcja najwyższej jakości materiałów budowlanych z betonu, w tym prefabrykatów nietypowych, wykonywanych na specjalne zamówienia dla firm i dla odbiorców indywidualnych, niezależnie od ich rodzaju i wielkości inwestycji.