X

ZOBACZ WYNIKI [ENTER]
REALIZACJE
AKTUALNOŚCI

NOWA STRZEGOMSKA – kolejna współpraca z firmą Ultranet

Trwają prace przy wznoszeniu budynku GlobalLogic przy ulicy Strzegomskiej. Obiekt powstaje w obrębie planowanej przebudowy sześciu budynków kompleksu Strzegomska Park.

DATA PUBLIKACJI: 24.09.2020

Nowa Strzegomska to kompleks sześciu budynków, który powstaje w zachodniej części Wrocławia na Muchoborze Małym w wyniku przebudowy Wrocławskiego Parku Biznesu liczącego dotychczasowe 12 niezależnych budynków.

Właśnie trwają prace przy wznoszeniu pierwszego z nich – siedziby GlobalLogic – amerykańskiej firmy informatycznej. Budynek będzie składał się z dwóch połączonych ze sobą 6-kondygnacyjnych obiektów.

Konstrukcja wykonywana w układzie szkieletowym wznoszona jest częściowo z prefabrykowanych elementów żelbetowych.

Zastosowanie prefabrykatów znacznie przyspiesza proces wznoszenia konstrukcji, zmniejszając do minimum prace szalunkowe oraz zbrojarskie. Dla generalnego wykonawcy – firmy Ultranet, dostarczymy 486 belek żelbetowych, 10,5 tys. m2 płyt sprężonych kanałowych HCU, stropy filigran o powierzchni 1300 m2 oraz ponad 40 elementów klatek schodowych.

Generalny Wykonawca zdecydował się na połączenie słupów monolitycznych pełniących rolę konstrukcji nośnej z prefabrykowanymi belkami oraz płytami stropowymi. Aby uniknąć wykonywania wsporników na słupach, na czas montażu belki były podparte na stemplach oraz kątownikach montażowych. Po zmonolityzowaniu węzła nastąpiło rozszalowanie oraz usunięcie podpór montażowych i kątowników . Płyty kanałowe HCU zostały oparte na prefabrykowanych belkach żelbetowych z wystawionym zbrojeniem do połączenia . Dodatkowym rozwiązaniem znacznie ułatwiającym prace na budowie było zastosowanie burty zewnętrznej w belkach elewacyjnych, co zminimalizowało prace ciesielskie.

*Od ponad 30 lat specjalizujemy się w produkcji elementów prefabrykowanych dla budownictwa: od mieszkaniowego poprzez obiekty użyteczności publicznej i przemysłowe, po skomplikowane elementy konstrukcji inżynieryjnych, drogowych, mostowych i hydrotechnicznych. Naszym celem jest produkcja najwyższej jakości materiałów budowlanych z betonu, w tym prefabrykatów nietypowych, wykonywanych na specjalne zamówienia dla firm i dla odbiorców indywidualnych, niezależnie od ich rodzaju i wielkości inwestycji.

TAGI: