Stadion miejski – Opole

Byliśmy partnerem przy realizacji Stadionu Miejskiego w Opolu, na potrzeby której dostarczyliśmy ponad 2000 elementów prefabrykowanych stanowiących konstrukcję nośną obiektu.

ZOBACZ PROJEKT

prefabrykatów betonowych

długość prefabrykowanych słupów

OPIS REALIZACJI

Realizacja obejmowała produkcję oraz dostawę elementów prefabrykowanych, na potrzeby konstrukcji nośnej Stadionu Miejskiego w Opolu, o pojemności 11 600 miejsc. Jest to pierwszy w województwie opolskim obiekt tej wielkości.

Inwestorem było Miasto Opole, a realizatorem kontraktu z ramienia Miasta – Zakład Komunalny w Opolu.

Generalnym Wykonawcą realizacji była firma MIRBUD S.A. Za projekt architektoniczny odpowiadało renomowane biuro projektowe 90Architekci, które stworzyło koncepcję architektoniczną stadionu.

W ramach naszej współpracy przy tej realizacji, wyprodukowaliśmy oraz dostarczyliśmy ponad 2000 elementów prefabrykowanych, które stanowiły główną konstrukcję nośną stadionu:

słupy, belki zębate, płyty audytoryjne (trybuny), stopnice, ściany pełne, belki żelbetowe, biegi schodowe, a także sprężone płyty stropowe HCU.

Jednymi z nietypowych produkowanych elementów są słupy o skośnych wspornikach odchylonych od osi o 67,5°, umiejscowione w narożach stadionu, oraz słupy o wspornikach z półkami o długości ponad metr. Największy przekrój słupów wynosił 50×100 cm, a najdłuższy słup miał ponad 17 m. Na słupach opierały się belki obwodowe, podstropowe oraz belki zębate, stanowiące podparcie trybun, na których montowane będą siedziska oraz stopnice. Zaprojektowano dwa rodzaje trybun, o przekroju litery L, stanowiące najniższy i najwyższy rząd, oraz zębate znajdujące się na pośrednich rzędach. Wszystkie wykonano ze spadkami poprzecznymi, które zapewniły prawidłowe odprowadzenie wody deszczowej.

W procesie produkcji elementów stadionu zastosowaliśmy wysokiej klasy beton ( C35/45, C45/55), cement portlandzki wieloskładnikowy żużlowo-wapienny wzbogacony o kruszywa granitowe. Tak specjalnie dobrana receptura gwarantowała doskonałą odporność na ścieranie oraz warunki atmosferyczne, w szczególności działanie mrozu. Dzięki temu obiekt spełnia najwyższe standardy trwałości i wytrzymałości.

*Od ponad 30 lat specjalizujemy się w produkcji elementów prefabrykowanych dla budownictwa: od mieszkaniowego poprzez obiekty użyteczności publicznej i przemysłowe, po skomplikowane elementy konstrukcji inżynieryjnych, drogowych, mostowych i hydrotechnicznych. Naszym celem jest produkcja najwyższej jakości materiałów budowlanych z betonu, w tym prefabrykatów nietypowych, wykonywanych na specjalne zamówienia dla firm i dla odbiorców indywidualnych, niezależnie od ich rodzaju i wielkości inwestycji.

ZOBACZ
INFORMACJE
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
oferty@betard.pl
INFORMACJE O REALIZACJI
Termin realizacji:

2022
Miejsce realizacji:

Opole
Generalny wykonawca:

MIRBUD S.A.
Zakres usług:

projekt, produkcja, montaż

PREFABRYKATY BETONOWE
DO WSZYSTKICH TYPÓW
BUDOWNICTWA

30 LAT DOŚWIADCZENIA
I TYSIĄCE KLIENTÓW
W CAŁEJ POLSCE

JESTEŚMY WTEDY
GDY NAS POTRZEBUJESZ

WSPIERAMY
POLSKI ŻUŻEL