Budynek wielorodzinny – Olimpia Port, Wrocław

Prefabrykaty żelbetowe oraz betonowe sprężone są obecnie coraz częściej stosowane w budownictwie mieszkaniowym. Dzięki rozwojowi technologicznemu prefabrykacja betonowa staje się coraz chętniej wybieranym rozwiązaniem do budowy obiektów o konstrukcji ścianowej. Niedługi czas temu mieliśmy możliwość wykonania budynku wielorodzinnego w technologii pełnej prefabrykacji

ZOBACZ PROJEKT

czas realizacji części prefabrykowanej

ilość wszystkich prefabrykatów

OPIS REALIZACJI

Dzisiejsze możliwości dostępnych linii technologicznych pozwalają na wykonanie pełnej konstrukcji obiektów w prefabrykacji betonowej spełniając równocześnie wszelkie stawiane wymogi jakościowe, wytrzymałościowe, projektowe jak i wizualne.

Od kilku lat dostarczaliśmy prefabrykaty na rozbudowę tego osiedla takie jak: płyty stropowe filigran, biegi schodowe, płyty balkonowe. Tym razem Inwestor zdecydował się na wykonanie konstrukcji budynków w pełnej prefabrykacji betonowej.

Zamówienie obejmowało wykonanie dwóch budynków mieszkalnych 4-kondygnacyjnych na wspólnej części garażowej do stanu surowego, otwartego.

Na potrzeby tej inwestycji dostarczyliśmy blisko 1500 elementów prefabrykowanych zarówno żelbetowych jak i sprężonych. Wśród nich:

  • 70 słupów (o przekroju prostokątnym, a także okrągłym)
  • 59 belek
  • 376 ścian (w tym ściany jednowarstwowe, trójwarstwowe oraz zespolone)
  • 736 płyt stropowych (w tym płyty kanałowe sprężone, płyty pełne sprężone, płyty filigran oraz płyty filigran sprężone)
  • 37 biegów schodowych i spoczników (barwionych w masie
  • 12 szybów windowych (wykonanych jako elementy skrzynkowe)
  • 61 płyt balkonowych (płyty wykonane zostały z zastosowaniem matrycy)
  • 71 attyk
  • 26 czap kominowych

Aby zapewnić lokatorom izolację akustyczną oraz termiczną zdecydowano się na wykonanie ścian trójwarstwowych w częściach korytarzowych i na klatkach schodowych.

Część ścian posiada wytłoczone od matrycy dekoracyjne wzory, a ściany sąsiadujące w okolicy drzwi wejściowych do mieszkań posiadają odbite numery mieszkań.

Na życzenie Klienta biegi schodowe w budynkach zostały wykonane jako barwione w masie w kolorze grafitowym.

Powierzchnia płyt balkonowych została wykonana od matrycy, uzyskując antypoślizgową powierzchnię.

Podczas produkcji w prefabrykatach ściennych zostały rozprowadzone elementy instalacji elektrycznej – peszle oraz osadzone puszki, co spowodowało zminimalizowanie prac elektrycznych do wprowadzenia przewodów na budowie.

Prefabrykaty betonowe ze względu na swoje właściwości są bardzo odporne na uszkodzenia mechaniczne co daje większy komfort użytkowania.

Dzięki zastosowaniu technologii pełnej prefabrykacji realizacja przebiegała płynnie, bez względu na warunki atmosferyczne – zminimalizowane zostały roboty mokre na placu budowy. Wykonane prefabrykaty posiadają odpowiednio przygotowane otwory drzwiowe i okienne co przyspieszyło montaż stolarki okiennej i drzwiowej.

*Od ponad 30 lat specjalizujemy się w produkcji elementów prefabrykowanych dla budownictwa: od mieszkaniowego poprzez obiekty użyteczności publicznej i przemysłowe, po skomplikowane elementy konstrukcji inżynieryjnych, drogowych, mostowych i hydrotechnicznych. Naszym celem jest produkcja najwyższej jakości materiałów budowlanych z betonu, w tym prefabrykatów nietypowych, wykonywanych na specjalne zamówienia dla firm i dla odbiorców indywidualnych, niezależnie od ich rodzaju i wielkości inwestycji.

ZOBACZ
INFORMACJE
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
oferty@betard.pl

PREFABRYKATY BETONOWE
DO WSZYSTKICH TYPÓW
BUDOWNICTWA

30 LAT DOŚWIADCZENIA
I TYSIĄCE KLIENTÓW
W CAŁEJ POLSCE

JESTEŚMY WTEDY
GDY NAS POTRZEBUJESZ

WSPIERAMY
POLSKI ŻUŻEL