X

ZOBACZ WYNIKI [ENTER]
REALIZACJE
AKTUALNOŚCI

Zwycięstwo w Częstochowie – Betard Sparta Wrocław wygrywa kolejne spotkanie!

Za nami 11. runda rozgrywek PGE Ekstraligi, w której Betard Sparta Wrocław zmierzyła się z drugą drużyną w tabeli generalnej - Tauron Włókniarz Częstochowa. Wrocławianie szybko poczuli się jak w domu na częstochowskim owalu i wypracowali mocną przewagę już po pierwszej serii wyścigów, którą udało im się utrzymać do końca meczu.

DATA PUBLIKACJI: 03.07.2023

Zwycięzca: 

Betard Sparta Wrocław nie zwalnia tempa i wygrywa 11 mecz z kolei. Tym razem wrocławianie zmierzyli się z drużyną z Częstochowy na ich torze i od pierwszych biegów dyktowali warunki gospodarzom. Po piątym biegu spartanie prowadzili już 8:22. Finalnie, całe spotkanie udało się wrocławianom zwyciężyć różnicą 12 punktów, dzięki czemu do tabeli generalnej PGE Ekstraligi mogli dodać pełną pulę 3 punktów. 

Akcja meczu: 

Na akcję meczu musieliśmy poczekać aż do 11. wyścigu, który odbył się z dodatkowym opóźnieniem przez awarię taśmy startowej. W fantastycznym stylu zwyciężył go Piotr Pawlicki. Pomimo przegranego startu i doskonałemu rozegraniu pierwszego łuku przez Częstochowian, Piotr Pawlicki z ogromną klasą wyprzedził na trasie wszystkich rywali i dodał 3 punkty do wyniku. 

Najlepszy rider: 

Aż trzech zawodników drużyny Betard Sparta Wrocław zdołało zdobyć więcej niż 10 punktów w meczu – Maciej Janowski, Artem Łaguta i najlepszy z nich, Daniel Bewley,  który zasługuje na miano najlepszego ridera. Tego wieczoru Dan zameldował się pierwszy na mecie aż trzy razy i łącznie do wyniku dodał 13 punktów. Brytyjczyk pokazał, że warunki stworzone na częstochowskim owalu były dla niego doskonałe. 

Następny mecz: 

Kolejne spotkanie, czyli runda 12. odbędzie się na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu już 09.07. Betard Sparta Wrocław zmierzy się z ekipą z Torunia, która obecnie zajmuje piąte miejsce w tabeli generalnej rozgrywek. Start meczu o godzinie 16:30 – zapraszamy! 


*Od 2010 roku firma Betard jest sponsorem tytularnym Betard Sparty Wrocław. W tym czasie wspieraliśmy we Wrocławiu nie tylko jeden z czołowych speedwayowych klubów świata ale uczestniczyliśmy także przy rewitalizacji infrastruktury wrocławskiego Stadionu Olimpijskiego, czyli domowej areny naszego klubu, mieszczącej ponad 12.000 kibiców. Ponadto, jesteśmy sponsorem tytularnym wrocławskiej edycji Speedway Grand Prix, czyli jednego z etapów walki o tytuł indywidualnego Mistrza Świata, a zawodnicy wspierani przez markę indywidualnie, są stałymi pretendentami do tytułu mistrzowskiego.