REALIZACJE
AKTUALNOŚCI
AKCEPTUJĘ

Żużlowy weekend pełen emocji – podsumowanie zawodów w Vojens i Lublinie

Za nami weekend pełen żużlowych emocji. Od piątku bacznie śledzić mogliśmy poczynania zawodników #TeamBetard oraz Betard Sparta Wrocław na torach w Vojens i Lublinie. Rywalizacja jak zawsze była zacięta i pełna emocji.

DATA PUBLIKACJI: 18.09.2023

Mistrzostwa Świata Juniorów w Vojens:

Weekend rozpoczął się niesamowicie emocjonującymi zawodami SGP2 w Vojens. Wszystkie medale zdobyte zostały przez Reprezentantów Polski – taka sytuacja miała miejsce po raz trzeci w historii speedwaya!

Jednym z zawodników na podium był reprezentant Betard Sparty Wrocław – Bartłomiej Kowalski, który wywalczył brązowy medal Indywidualnych Mistrzostw Świata, zdobywając 42 punkty w całym cyklu. Jest to pierwszy medal Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów na koncie Bartka. Gratulujemy!

Indywidualne Mistrzostwa Świata w Vojens:

Zawody w duńskim Vojens rozpoczęły się od ogromnej kontrowersji – wykluczony z nich został polski reprezentant broniący tytułu Indywidualnego Mistrza Świata – Bartosz Zmarzlik. Powodem był nieregulaminowy kevlar, którego zawodnik użył podczas kwalifikacji. W 9. rundzie cyklu nie zobaczyliśmy również dwóch zawodników #TeamBetard – Macieja Janowskiego oraz Taia Woffindena, którzy są w trakcie leczenia kontuzji.

Daniel Bewley, który na co dzień jeździ we wrocławskiej Sparcie, wywalczył tego wieczoru 5. pozycję, dzięki czemu utrzymuje piątą pozycję w klasyfikacji generalnej z dorobkiem 98 punktów. Natomiast Max Fricke (Team Betard), zakwalifikował się do półfinałów i zakończył zawody na 8. miejscu.

I finał Drużynowych Mistrzostw Polski w Lublinie:

W niedzielny wieczór odbył się pierwszy mecz finałowy – Platinum Motor Lublin przeciwko Betard Sparcie Wrocław, który zwycięsko zakończył się dla gospodarzy 51:39. Wrocławianie przyjechali mocno osłabieni, wciąż nieobecni z powodu kontuzji są dwaj liderzy – Maciej Janowski i Tai Woffinden. Mimo trudności, Spartanie wyciągnęli z tego wyniku tyle ile mogli i przez całe spotkanie starali się zmniejszać stratę punktową.

Najlepszym zawodnikiem Betard Sparty Wrocław meczu był Daniel Bewley. Młody Brytyjczyk do wyniku dodał od siebie 16 punktów i aż czterokrotnie na mecie pojawił się na pierwszym miejscu. Drugi z liderów – Artem Łaguna wywalczył 12 „oczek”.

Betard Sparta Wrocław wciąż ma szanse na zdobycie złotego medalu Drużynowych Mistrzostw Polski – zawodnicy doskonale znają wrocławski tor i z pewnością łatwo nie oddadzą zwycięstwa. Rewanż już w najbliższą niedzielę – 24.09.

Następny mecz:

Kolejne spotkanie, czyli wielki finał odbędzie się już 24.09 na Stadionie Olimpijskim. Betard Sparta Wrocław zmierzy się z Platinum Motorem Lublin, start o godzinie 19:15.