X

ZOBACZ WYNIKI [ENTER]
REALIZACJE
AKTUALNOŚCI

Żużlowy spektakl na Stadionie Olimpijskim!

Spotkanie wrocławian z gorzowianami nie bez powodu nazwane zostało w mediach hitem 6. rundy PGE Ekstraligi, jeszcze przed jego startem. Oczekiwania zostały spełnione - każdy bieg powodował coraz to większy dreszczyk emocji, a dopiero finalny wyścig zadecydował o tym, która z drużyn dodała pełną pulę punktów do tabeli generalnej zawodów.

DATA PUBLIKACJI: 23.05.2022

Złoci i brązowi medaliści sezonu 2021, w niedzielny wieczór, spotkali się na Stadionie Olimpijskim. Nie da się ukryć, że Spartanie, bardzo potrzebowali tego zwycięstwa, nie tylko po to, aby objąć wyższe miejsce w klasyfikacji generalnej, ale dlatego, by podbudować drużynę i pokazać, że na wrocławskim torze królują żółto-czerwone barwy. 

Pierwsza połowa spotkania to ciągły remis. Gospodarze zadawali cios wygrywając wyścig, by za moment otrzymać sprzeciw od gości z Gorzowa. Remis trwał aż do ósmego biegu, po czym gorzowianie objęli podwójne prowadzenie i zaczęli ucieczkę przed zawodnikami Betard Sparty Wrocław. 

Gospodarzom, w 11 wyścigu, udało się wyrównać wynik, a nawet wyjść na prowadzenie tuż przed biegami nominowanymi. 

Główną atrakcją wieczoru były pojedynki Macieja Janowskiego z dwukrotnym mistrzem świata – Bartoszem Zmarzlikiem. Podczas niedzielnej rywalizacji kapitan wrocławian dodał do wyniku 16 punktów w 8 wyścigach. Obecnie średnia meczowa Magica, to 2,270 co daje mu szóstą pozycje w rankingu obejmującym wszystkich zawodników rozgrywek. Warto zaznaczyć, że dwucyfrową ilość punktów, dla drużyny, dodał również Gleb Chugunov, który po gorszych spotkaniach, nareszcie pokazał swoje prawdziwe, bojowe oblicze. 

Biegi nominowane były kluczowe dla gospodarzy. 14. odsłona w wykonaniu Woffindena i Bewleya, którym udało się zwyciężyć 4:2, nazwany został w mediach akcją meczu. W tym momencie wrocławianie mieli już zagwarantowany remis. Dzięki dwóm punktom zdobytym w finałowym wyścigu przez Macieja Janowskiego, Betard Sparta Wrocław zwyciężyła 46:44. 

Betard Sparta po szóstej kolejce zajmuje 5. miejsce w tabeli generalnej Speedway Ekstraligi, a wraz z innymi dwoma zespołami ma identyczną ilość punktów.

W nadchodzący weekend zapraszamy Państwa do śledzenia 3. rundy Indywidualnych Mistrzostw Świata, która odbędzie się w Pradze. O kolejne punkty walczyć będzie czterech reprezentantów #teamBetard – Tai Woffinden, Maciej Janowski, Dan Bewley oraz Max Fricke. 

Zdobyte punkty Betard Sparty Wrocław podczas meczu: 

10. Mateusz Panicz –  0 pkt 

11. Tai Woffinden – 8+1 pkt

12. Gleb Chugunov – 10+2 pkt

13. Maciej Janowski – 16 pkt 

14. Bartłomiej Kowalski – 4 pkt

  1. Daniel Bewley – 6+1 pkt

9. ZZ 

Następny mecz: Runda 7. Motor Lublin – Betard Sparta Wrocław, 05.06.2022. Transmisja Canal+ Sport 5, godzina 19:15. 

*Od 2010 roku firma Betard jest sponsorem tytularnym Betard Sparty Wrocław. W tym czasie wspieraliśmy we Wrocławiu nie tylko jeden z czołowych speedwayowych klubów świata ale uczestniczyliśmy także przy rewitalizacji infrastruktury wrocławskiego Stadionu Olimpijskiego, czyli domowej areny naszego klubu, mieszczącej ponad 12.000 kibiców. Ponadto, jesteśmy sponsorem tytularnym wrocławskiej edycji Speedway Grand Prix, czyli jednego z etapów walki o tytuł indywidualnego Mistrza Świata, a zawodnicy wspierani przez markę indywidualnie, są stałymi pretendentami do tytułu mistrzowskiego.Spotkanie wrocławian z gorzowianami nie bez powodu nazwane zostało w mediach hitem 6. rundy PGE Ekstraligi, jeszcze przed jego startem. Oczekiwania zostały spełnione – każdy bieg powodował coraz to większy dreszczyk emocji, a dopiero finalny wyścig zadecydował o tym, która z drużyn dodała pełną pulę punktów do tabeli generalnej zawodów.