X

ZOBACZ WYNIKI [ENTER]
REALIZACJE
AKTUALNOŚCI

ZACIĘTA WALKA O KAŻDY PUNKT – BETARD REMISUJE W 10. KOLEJCE

Spotkanie Betard Sparty Wrocław z ekipą z Częstochowy nazywane jest ligowym klasykiem. Obie drużyny od wielu lat rywalizują ze sobą w Ekstralidze, co od początku gwarantuje spektakularne widowisko. Wczoraj wyrównana walka zakończyła się remisem, dzięki czemu Betard Sparta Wrocław dodała 1 punkt w tabeli generalnej rozgrywek.

DATA PUBLIKACJI: 17.08.2020

10. kolejka za nami, co oznacza, że do końca rundy zasadniczej pozostały jedynie cztery spotkania z udziałem Betard Sparty Wrocław. Na torze widzimy coraz większy poziom rywalizacji, a wszystkie drużyny zacięcie walczą o każdy punkt, bo tylko cztery z nich przejdą do fazy play-off. 

Wrocław kontra Częstochowa – dwie drużyny, które zajmują kolejno czwarte i piąte miejsce w tabeli generalnej, był to pojedynek o wejście do półfinałów. 

Drużyny walczyły o najważniejsze punkty ligowe, które bezpośrednio mogły zagwarantować miejsce w rywalizacji o tytuł mistrza Drużynowych Mistrzostw Polski. Pomimo remisu, to goście triumfowali na Olimpijskim, dodając 2 punkty (jeden za remis, jeden za wygrany dwumecz) do generalki. 

Najlepiej punktującym zawodnikiem naszej drużyny był Maciej Janowski, który zapisał na swoim koncie aż 11 oczek w pięciu biegach. Obecnie Magic zajmuje 11. miejsce pod względem średniej w całej Ekstralidze, z wynikiem 2,146 pkt w 48. startach. 

Wysoką formą mógł pochwalić się również Tai Woffinden, który podczas niedzielnego meczu, ustanowił rekord toru, osiągając czas 60,06 s i pobijając wyczyn Magic’a sprzed czterech tygodni.

Tor jest podczas tego spotkania bardzo szybki. W swoim drugim biegu, przez chwilę, przeszło mi przez myśl, żeby może pogonić za tym rekordem, ale zostawię trochę siły na kolejne biegi – skomentował Janowski po, trzecim z kolei, wygranym biegu. 

Pomimo ograniczonej liczby widzów na stadionie, kibice ponownie popisali się wspaniałym dopingiem. Dziękujemy, że razem z nami wspieracie drużynę Betard. 

Już dziś kolejne emocje – zaległy mecz przeciwko drużynie z Gorzowa. Transmisja prowadzona będzie na kanale nSport+.

Zdobyte punkty Betard Sparty Wrocław podczas meczu: 

9. Maciej Janowski – 11 pkt 

10. Maksym Drabik – 7+2 pkt  

11. Chris Holder – 9 pkt

12. Max Fricke – 2+1 pkt

13. Tai Woffinden – 9 pkt 

14. Gleb Chugunov – 6+1 pkt

15. Michał Curzytek – 1 pkt 

Kolejny mecz: 6. runda, Moje Bermudy Stal Gorzów – Betard Sparta Wrocław, 17.08.2020, godzina 20:30. 

*Od 10 lat firma Betard jest sponsorem tytularnym Betardu Sparty Wrocław. W tym czasie wspieraliśmy we Wrocławiu nie tylko jeden z czołowych speedwayowych klubów świata ale uczestniczyliśmy także przy rewitalizacji infrastruktury wrocławskiego Stadionu Olimpijskiego, czyli domowej areny naszego klubu, mieszczącej ponad 12.000 kibiców. Ponadto, jesteśmy sponsorem tytularnym wrocławskiej edycji Speedway Grand Prix, czyli jednego z 10 etapów walki o tytuł indywidualnego Mistrza Świata a zawodnicy wspierani przez markę indywidualnie, są stałymi pretendentami do tytułu mistrzowskiego.