X

ZOBACZ WYNIKI [ENTER]
REALIZACJE
AKTUALNOŚCI

WYCZEKIWANY MECZ 3. KOLEJKI!

Po ostatniej przegranej na wyjeździe w Lesznie, Betard Sparta Wrocław jechała na mecz 3. rundy głodna zwycięstwa. Niestety częstochowskie lwy okazały się silniejsze, a wrocławianie opuścili stadion w pochmurnych nastrojach. Zespół gospodarzy wygrał wynikiem 53:37.

DATA PUBLIKACJI: 29.06.2020

Spotkanie w Częstochowie było zwieńczeniem niedzielnego ścigania. Kibice jak i działacze liczyli na zaciętą walkę aż do samego końca, gdyż na torze spotkały się dwa zespoły ze szczytu tabeli. Jak dotąd większość rozgrywek kończy się dużymi różnicami punktowymi, a ekscytujących mijanek jest wciąż zbyt mało – dlatego oczekiwania były jeszcze wyższe. 

Od samego początku gospodarze pokazali kto dominuje na torze i wyszli na 8 punktowe prowadzenie. Drużyna Betard Sparty Wrocław miała widoczne problemy z dopasowaniem, aż do szóstego biegu, dopiero wtedy zaczęła się walka o punkty. 

Tego dnia najsilniejsi w składzie okazali się seniorzy, czyli Maciej Janowski oraz Tai Woffinden, którzy łącznie zdobyli 19 punktów. Mocnym filarem drużyny był również młodzieżowiec Gleb Chugunov, który do wyniku dodał 10 oczek, a jego zaciętą walkę z Leonem Madsenem w 11. biegu zapamiętamy na długo. 

Po zeszłorocznej porażce na domowym owalu, zwycięstwo Eltrox Włókniarza nad wicemistrzem Polski było wymarzonym prezentem trenera lwów – Marka Cieślaka, który tego dnia obchodził swoje 70. urodziny. Z tej okazji przesyłamy najserdeczniejsze życzenia od firmy Betard i gratulujemy zwycięstwa. Podczas wywiadu w Mix Zone, podsumował spotkanie – Na pewno liczyłem na wygraną, ale znam potencjał drużyny z Wrocławia. Tam jadą zawodnicy, którzy w każdym momencie mogą sprawić duży problem gospodarzom. Jest Maciej Janowski, jest Tai Woffinden, są inni zawodnicy, także wiedziałem, że nie będzie lekko (…). 

Wciąż jesteśmy na początku sezonu, przed Betard Spartą Wrocław jeszcze 11 spotkań w rundzie zasadniczej, które mogą zmienić losy tabeli generalnej. Już w ten weekend żużel wraca na Stadion Olimpijski, liczymy, że spotkanie to będzie pokazem prawdziwej siły Spartan. 

Zdobyte punkty Betard Sparty Wrocław podczas meczu: 

1. Maksym Drabik – 8 pkt

2. Mac Fricke – 0 pkt

3. Maciej Janowski – 11 pkt

4. Daniel Bewley – 0 pkt

5. Tai Woffinden – 8 pkt

6. Gleb Chugunov – 10 pkt

7. Przemysław Liszka – 0 pkt

8. Michał Curzytek – 0 pkt

Kolejny mecz: Runda 4. Betard Sparta Wrocław – RM Solar Falubaz Zielona Góra, 05.07.2020, godzina 16:30. 

*Od 10 lat firma Betard jest sponsorem tytularnym Betardu Sparty Wrocław. W tym czasie wspieraliśmy we Wrocławiu nie tylko jeden z czołowych speedwayowych klubów świata ale uczestniczyliśmy także przy rewitalizacji infrastruktury wrocławskiego Stadionu Olimpijskiego, czyli domowej areny naszego klubu, mieszczącej ponad 12.000 kibiców. Ponadto, jesteśmy sponsorem tytularnym wrocławskiej edycji Speedway Grand Prix, czyli jednego z 10 etapów walki o tytuł indywidualnego Mistrza Świata a zawodnicy wspierani przez markę indywidualnie, są stałymi pretendentami do tytułu mistrzowskiego.