X

ZOBACZ WYNIKI [ENTER]
REALIZACJE
AKTUALNOŚCI

4. KOLEJKA, WIELKIE EMOCJE DO OSTATNIEGO OKRĄŻENIA

Wielkie emocje powróciły na Olimpijski. Starcie 4. kolejki - Betard Sparty Wrocław z RM Solar Falubaz Zielona Góra kończy się remisem, ale finał tego spotkania nie był nam znany aż do ostatniego okrążenia.

DATA PUBLIKACJI: 06.07.2020

Żużel, po dłuższej przerwie, powrócił na Stadion Olimpijski, wraz z kibicami w ograniczonej liczbie. Po zwycięstwie i dwóch porażkach zawodnicy Betard Sparty Wrocław wyjeżdżali na tor zdeterminowani i głodni zwycięstwa. Na ten mecz zespół gospodarzy został wzmocniony gościnnym zawodnikiem, indywidualnym mistrzem świata z roku 2012 – Chrisem Holderem. Kibice byli świadkami znakomitej jazdy i zaciętej walki na torze, która zakończyła się wynikiem 45:45.

Swój debiut w drużynie gospodarzy, oprócz Holdera, który tego dnia pokazał wysoką formę dodając do wyniku 8 punktów, zaliczył również młodzieżowiec Michał Curzytek, przywożąc w pierwszym wyścigu 2 punkty. 

Liderami zespołu Betard Sparty Wrocław byli seniorzy. Mistrz świata Tai Woffinden, pokazał wspaniałą jazdę, był szybki i bez problemu wymijał przeciwników, dodał od siebie najwyższą liczbę „oczek”, bo aż 13. Mimo to kibice tytułem „ridera meczu” w aplikacji PGE Ekstraligi mianowali kapitana – Macieja Janowskiego, który dla drużyny przywiózł 9+2 pkt. 

Aż do ostatniego biegu obie drużyny jechały wyrównane i emocjonujące spotkanie, o którego wyniku zadecydował ostatni bieg, gdzie do samej mety ścigali się Tai Woffinden i Martin Vaculik. „Trudno nie lubić takich spotkań, gdy do 15. biegu można wyjechać z dreszczykiem emocji i uśmiechem na ustach” – podsumował kapitan zespołu Maciej Janowski w wywiadzie pomeczowym.

Betard Sparta Wrocław otrzymuje 1 punkt i zajmuje obecnie 5. miejsce w tabeli generalnej Speedway Ekstraligi. Gwarantuje to wielkie emocje w kolejnych spotkaniach.

Zdobyte punkty Betard Sparty Wrocław podczas meczu: 

1. Maciej Janowski – 9+2 pkt

2. Chris Holder – 8+1 pkt

3. Maksym Drabik – 4+1 pkt

4. Max Fricke – 1 pkt

5. Tai Woffinden – 13 pkt

6. Michał Curzytek – 2 pkt

7. Gleb Chugunov – 8+1 pkt

8. Daniel Bewley – 0 pkt

Kolejny mecz: Runda 5. BETARD Sparta Wrocław – MRGARDEN GKM Grudziądz, 10.07.2020, godzina 20:30.

*Od 10 lat firma Betard jest sponsorem tytularnym Betardu Sparty Wrocław. W tym czasie wspieraliśmy we Wrocławiu nie tylko jeden z czołowych speedwayowych klubów świata ale uczestniczyliśmy także przy rewitalizacji infrastruktury wrocławskiego Stadionu Olimpijskiego, czyli domowej areny naszego klubu, mieszczącej ponad 12.000 kibiców. Ponadto, jesteśmy sponsorem tytularnym wrocławskiej edycji Speedway Grand Prix, czyli jednego z 10 etapów walki o tytuł indywidualnego Mistrza Świata a zawodnicy wspierani przez markę indywidualnie, są stałymi pretendentami do tytułu mistrzowskiego.