X

ZOBACZ WYNIKI [ENTER]
REALIZACJE
AKTUALNOŚCI

SPOTKANIE PEŁNE REKORDÓW, CZYLI 5. KOLEJKA PGE EKSTRALIGI

Dla obu drużyn 5. kolejka Speedway Ekstraligi była bardzo istotna ze względu na miejsce w tabeli i chęć kwalifikacji do fazy play-off, która powoli pojawia się na horyzoncie. Jednak to BETARD Sparta Wrocław okazała się silniejsza i pewnie pokonała MRGARDEN GKM Grudziądz na domowym torze 53:37.

DATA PUBLIKACJI: 13.07.2020

Piątkowe spotkanie na Stadionie Olimpijskim rozpoczęło się z opóźnieniem spowodowanym załamaniem pogody. Zaraz po ulewnym deszczu, który przeszedł nad Wrocławiem, rozpoczęły się prace nad nawierzchnią, aby mecz mógł zostać bezpiecznie rozegrany. 

Dzięki opadom, tor okazał się bardzo przyczepny, co pozytywnie zaskoczyło żużlowców: Wiele pracy zostało wykonanej, aby tor był bezpieczny. Wszystko zostało już na nim chyba zrobione. Teraz trzeba się do niego dopasować, zwłaszcza do startu, który jest bardzo ważny. Często jeździmy na takich torach (za granicą – dopisek red.), ale w Polsce od wielu lat to się nie zdarzyło. – stwierdził kapitan BETARD Sparty Wrocław Maciej Janowski w wywiadzie dla Speedway Ekstraliga. 

Dowodem na znakomicie przygotowany owal był rekord toru pobity przez zawodnika drużyny gości już w pierwszym biegu. Tego wieczoru był on pobijany 6 razy przez żużlowców obu ekip, a ostatecznie tytuł rekordzisty otrzymał Maciej Janowski z czasem 60,20 sek. Gratulujemy!

W drużynie BETARD Sparty Wrocław nie zawiódł żaden z zawodników i ciężko było znaleźć ich słaby punkt. Po 6. wyścigu i zwycięstwie 5:1 duetu Tai Woffinden – Gleb Chugunov, gospodarze powiększyli swoją przewagę i zaczęli być nieosiągalni dla przeciwników. Po jedenastym wyścigu i kolejnym podwójnym zwycięstwie Macieja Janowskiego jadącego w parze z Maxem Fricke, wynik został rozstrzygnięty, a gospodarze przypieczętowali swoje zwycięstwo. 

Kibice wybrali Gleba Chugunova na ridera tego spotkania, który pokazał wysoką formę i świetnie wychodził ze startów. Zawodnik mecz podsumował słowami – Przede wszystkim trzeba było dobrze wyjść ze startu i na szczęście radziliśmy sobie z tym lepiej niż rywale. Nie było jednak łatwo, tor był trudny do jazdy. 

Zdobyte punkty Betard Sparty Wrocław podczas meczu: 

9. Maciej Janowski – 11+1 pkt

10. Chris Holder – 8+1 pkt

11. Maksym Drabik – 8+1 pkt

12. Max Fricke – 6+2 pkt

13. Tai Woffinden – 10+3 pkt

14. Przemysław Liszka – 4+1 pkt

15. Gleb Chugunov – 9+1 pkt

16. Daniel Bewley – 0 pkt

Kolejny mecz: 6. runda Moje Bermudy Stal Gorzów – BETARD Sparta Wrocław, 19.07.2020, godzina 19:15. 

*Od 10 lat firma Betard jest sponsorem tytularnym Betardu Sparty Wrocław. W tym czasie wspieraliśmy we Wrocławiu nie tylko jeden z czołowych speedwayowych klubów świata ale uczestniczyliśmy także przy rewitalizacji infrastruktury wrocławskiego Stadionu Olimpijskiego, czyli domowej areny naszego klubu, mieszczącej ponad 12.000 kibiców. Ponadto, jesteśmy sponsorem tytularnym wrocławskiej edycji Speedway Grand Prix, czyli jednego z 10 etapów walki o tytuł indywidualnego Mistrza Świata a zawodnicy wspierani przez markę indywidualnie, są stałymi pretendentami do tytułu mistrzowskiego.