X

ZOBACZ WYNIKI [ENTER]
REALIZACJE
AKTUALNOŚCI

Weekend pełen żużlowych zwycięstw

Kolejny weekend żużlowych zmagań za nami. Tym razem stawka była wyższa niż zwykle - oprócz emocji związanych z walką o drużynowe mistrzostwo Polski, wyłoniliśmy także zwycięzcę Złotego Kasku.

DATA PUBLIKACJI: 08.05.2023

W miniony weekend żużla mieliśmy tyle, ile życzyliby sobie prawdziwi fanatycy. Ekstraliga, Złoty Kask, do pełni szczęścia brakowało jedynie kolejnego turnieju z cyklu SGP. Choć to może byłoby już za dużo, bo emocji było aż nadto. Ciężko powiedzieć, które zawody przyniosły więcej satysfakcji. Złoty Kask był gwarantem jakościowego ścigania – pod taśmą w Opolu stanęli najlepsi zawodnicy z Polski i pomimo początkowo złych warunków pogodowych pokazali niezwykłe umiejętności. Ligowy pojedynek Wrocław – Gorzów to natomiast klasyk. I chociaż brak nazwiska Zmarzlik w drużynie przyjezdnych wciąż niektórych dziwi, a dla większości wciąż nie jest standardem, to można było spodziewać się naprawdę zaciętego pojedynku.

Zwycięzcy: Wrocławscy kibice wygrali w ten weekend wszystko. Ośmiopunktowa przewaga w ligowym meczu nad Gorzowem zapewniła wrocławianom 4 punkty przewagi nad drugim w tabeli generalnej Motorem Lublin. Zwycięstwo Macieja Janowskiego, ulubieńca wrocławskiej publiczności, w Złotym Kasku było wisienką na torcie. Wrocław absolutnie żyje żużlem.

Rider weekendu: Zwycięzca mógł być tylko jeden – Maciej Janowski. Triumfator Złotego kasku, który w niesamowitym stylu pokonał najlepszych polskich zawodników, by ostatecznie sięgnąć po drugi tytuł w tych zawodach w karierze. Ponadto, kapitan Wrocławia poprowadził Betard Spartę do zwycięstwa w meczu z Gorzowem i tym samym wrocławianie umocnili się na prowadzeniu w PGE Ekstralidze. Z bardzo dobrej strony pokazał się także Piotr Pawlicki.

Akcja weekendu: To był weekend niesamowitego ścigania i na wyróżnienie zasługuje zarówno kilka biegów z zawodów indywidualnych i spotkania #WROGOR. 12. bieg w spotkaniu z Gorzowem i zwycięstwo 5:1 wrocławskiej pary niemal przypieczętowało zwycięstwo Betard Sparty. Najważniejszą akcją tego weekendu musi jednak być 20. bieg wyścigu o Złoty Kask, w którym po pokonaniu Kacpra Woryny na trasie, Magic zdobył dwa ważne punkty, dające triumf w całych zawodach.

Następne mecze: w tym tygodniu czeka nas powtórka z rozrywki – ściganie na absolutnie najwyższym poziomie. Zaczniemy wtorkowym ściganiem w Szwecji, a na deser w sobotę czeka nas SGP w Warszawie.

Wydarzenie w kilku zdjęciach: 

*Od 2010 roku firma Betard jest sponsorem tytularnym Betard Sparty Wrocław. W tym czasie wspieraliśmy we Wrocławiu nie tylko jeden z czołowych speedwayowych klubów świata ale uczestniczyliśmy także przy rewitalizacji infrastruktury wrocławskiego Stadionu Olimpijskiego, czyli domowej areny naszego klubu, mieszczącej ponad 12.000 kibiców. Ponadto, jesteśmy sponsorem tytularnym wrocławskiej edycji Speedway Grand Prix, czyli jednego z etapów walki o tytuł indywidualnego Mistrza Świata, a zawodnicy wspierani przez markę indywidualnie, są stałymi pretendentami do tytułu mistrzowskiego.