X

ZOBACZ WYNIKI [ENTER]
REALIZACJE
AKTUALNOŚCI

Kolejne zwycięstwo na koncie Betard Sparta Wrocław!

Po weekendowym ściganiu Betard Sparta Wrocław broni pozycji lidera w tabeli generalnej PGE Ekstraliga i dodaje już 6. zwycięstwo do kolekcji. Sezon jest jeszcze długi, ale tak dobra postawa wszystkich zawodników napawa radością kibiców Spartan.

DATA PUBLIKACJI: 22.05.2023

Zwycięzca: 

W tym sezonie Betard Sparta Wrocław nie przegrała jeszcze ani jednego meczu i jest jedynym niepokonanym teamem w PGE Ekstralidze. Wyjazdowe spotkanie w Grudziądzu zakończyło się wynikiem 42:48, dzięki czemu wrocławianie już po raz szósty mogą dopisać pełną pulę punktów do tabeli generalnej. Obecnie Spartanie zajmują pierwszą pozycję w klasyfikacji Drużynowych Mistrzostwa Polski z czteropunktową przewagą nad kolejną z drużyn – Motorem Lublin. 

Akcja meczu: 

Ciężko wyłonić jedną z akcji, która przesądziła o wyniku, ponieważ było ich bardzo wiele. Na szczególną uwagę zasługuje gonitwa 11. w której grudziądzanie wystawili jednych z najlepszych zawodników tego dnia, aby nadgonić wynik – Maxa Fricke oraz Frederika Jakobsena, przeciwko wrocławskiemu duetowi Pawlicki-Woffinden. Piotr Pawlicki wygrał start i pomknął po zwycięstwo, przez cały wyścig gonił go Max Fricke, jednak bez efektu. Wyścig zakończył się wynikiem 4:2, a wrocławianie odskoczyli rywalowi 37:29. 

Najlepszy rider: 

Na tytuł ridera meczu zdecydowanie zasłużył Artem Laguta, który był liderem wyjazdowego spotkania przeciwko ZooLeszcze GKM-owi Grudziądz. Wrocławski zawodnik zdobył 12 punktów i mocno przyczynił się do zwycięstwa nad grudziądzanami. W wywiadzie pomeczowym dla Speedway Ekstraliga zdradził, że na torze w Grudziądzu korzysta tylko z jednego silnika, który przygotowany jest jedynie pod ten owal. 

Następny mecz: 

Żużel wraca na Stadion Olimpijski już w najbliższy piątek. Drużyna Betard Sparta Wrocław przyjmie na domowym torze tegorocznego beniaminka – Cellfast Wilki Krosno. Zapraszamy do kibicowania 26.05.2023 o godzinie 20:30 na Stadionie lub przed telewizorami na Eleven Sports 1.