X

ZOBACZ WYNIKI [ENTER]
REALIZACJE
AKTUALNOŚCI

The Upper House by Angel | Wrocław

Trwają prace przy budowie prestiżowego wysokościowca The Upper House by Angel we Wrocławiu. W ramach tej inwestycji, produkujemy prefabrykowane elementy betonowe stanowiące m.in. elewację obiektu.

DATA PUBLIKACJI: 14.02.2024

Na zlecenie firmy Angel Poland Group specjalizującej się w wąskim segmencie nieruchomości premium, dostarczamy prefabrykaty betonowe do budowy budynku mieszkalno-usługowego z wielokondygnacyjnym garażem podziemnym. Autorem projektu jest pracownia EPR Architects Poland. Inwestycja składa się z czterotrzonowego budynku, z którego najwyższy trzon ma 17-ście nadziemnych kondygnacji. 

Wizualizacja: EPR Architects Poland

Produkcja będzie obejmować wykonanie blisko 300 słupów, ponad 500 balkonów, 370 rygli ściennych i balkonowych, ponad 100 okładzin (narożników), a także blisko 300 biegów schodowych i spoczników.
Do budowy ścian nośnych i działowych wykorzystane zostaną także nasze pustaki betonowe “8” działowe i “18” akustyczne. Produkty te charakteryzują się bardzo wysokimi parametrami wytrzymałości oraz izolacyjności akustycznej.

Założeniem projektu było uzyskanie prefabrykatów z odkrytym kruszywem o chropowatej, naturalnej strukturze kamienia. W celu wykonania zadania wykorzystano biały cement oraz mieszankę kruszyw: bazaltu i granitu. Kruszywo granitowe w połączeniu z białym cementem zapewnia bardzo jasny kolor elewacji, a kruszywo bazaltowe urozmaica jej powierzchnię o ciemne wtrącenia nadające całości szlachetność.

Zastosowany został beton samozagęszczalny, którego konsystencja ogranicza segregację i opadanie kruszywa. Dzięki temu podczas procesu piaskowania elementów udało się uzyskać satysfakcjonujący efekt wizualny. Warstwę wierzchnią elementów zabezpieczono nanosząc na nią powłokę środka hydrofobowego. Warto wspomnieć, że takie samo wykończenie znajduje się również na spodzie balkonów, co zapewnia spójność z elementami elewacji.

Wiedza oraz doświadczenie zdobyte podczas wykonywania wcześniejszych realizacji pozwoliło sprostać wysokim wymaganiom stawianym przez architektów dla elementów elewacyjnych.

*Od ponad 30 lat specjalizujemy się w produkcji elementów prefabrykowanych dla budownictwa: od mieszkaniowego poprzez obiekty użyteczności publicznej i przemysłowe, po skomplikowane elementy konstrukcji inżynieryjnych, drogowych, mostowych i hydrotechnicznych. Naszym celem jest produkcja najwyższej jakości materiałów budowlanych z betonu, w tym prefabrykatów nietypowych, wykonywanych na specjalne zamówienia dla firm i dla odbiorców indywidualnych, niezależnie od ich rodzaju i wielkości inwestycji.