X

ZOBACZ WYNIKI [ENTER]
REALIZACJE
AKTUALNOŚCI

START PGE EKSTRALIGI NA NOWYCH ZASADACH

Ostatnie informacje przekazane przez premiera oraz minister sportu na specjalnej konferencji prasowej oznaczają, że PGE Ekstraliga otrzymuje zielone światło na powrót. Możliwe, że żużel zobaczymy na Stadionie Olimpijskim już 12 czerwca!

DATA PUBLIKACJI: 06.05.2020

Jak poinformował premier, żużlowa Ekstraliga rozpocznie rozgrywki już w połowie czerwca. Póki co, mecze odbywać się będą bez udziału kibiców. 

– Podjąłem decyzję o powrocie rozgrywek ligowych piłkarskiej ekstraklasy i żużlowych. To nie zacznie się już jutro, ale mamy uzgodniony harmonogram – powiedział premier Mateusz Morawiecki na konferencji. – W najbliższym czasie będą mogli wrócić do treningów zgodnie z zaleceniami i bardzo ściśle określonym trybem sanitarnym, by móc przystąpić do rozgrywek sportowych. Niestety na razie bez publiczności

Już od 8 maja żużlowcy, którzy aktualnie przebywają poza granicami Polski, rozpoczną obowiązkową 14-dniową kwarantannę, natomiast zawodnicy przebywający w Polsce i ich teamy zobowiązani są do ograniczenia aktywności poza domem. Po zakończeniu kwarantanny, przed rozpoczęciem rozgrywek, żużlowcy oraz wskazani do uczestnictwa w rozgrywkach członkowie teamów, przejdą testy na obecność COVID-19. Wszyscy uczestnicy zawodów, każdego dnia, aż do zakończenia rozgrywek będą obowiązkowo wypełniali formularz służący monitorowaniu ich zdrowia. Wprowadzony zostanie również zupełnie nowy Regulamin Sanitarny, który będzie obowiązywał do czasu zakończenia stanu epidemicznego, a przestrzegania go pilnować będzie komisarz sanitarny delegowany przez klub. 

Struktura meczów również ulegnie zmianom. Przed zawodami nie odbędą się kontrole techniczne, zmniejszona zostanie liczba wirażowych, nie odbędzie się tradycyjna prezentacja drużyny, a w boksie zawodnika obecny będzie tylko jeden mechanik. Treningi indywidualne i drużynowe w klubach PGE Ekstraligi rozpoczną się nie wcześniej niż 29 maja i potrwają aż do rozpoczęcia rozgrywek. 

Wszystkie mecze transmitowane będą przez nSport+ i ELEVEN SPORTS. Finał rozgrywek planowany jest na 11 października. 

* Od 10 lat firma Betard jest sponsorem tytularnym Betardu Sparty Wrocław. W tym czasie wspieraliśmy we Wrocławiu nie tylko jeden z czołowych speedwayowych klubów świata ale uczestniliśmy także przy rewitalizacji infrastruktury wrocławskiego Stadionu Olimpijskiego, czyli domowej areny naszego klubu, mieszczącej ponad 12.000 kibiców. Ponadto, jesteśmy sponsorem tytularnym wrocławskiej edycji Speedway Grand Prix, czyli jednego z 10 etapów walki o tytuł indywidualnego Mistrza Świata a zawodnicy wspierani przez markę indywidualnie, są stałymi pretendentami do tytułu mistrzowskiego.