X

ZOBACZ WYNIKI [ENTER]
REALIZACJE
AKTUALNOŚCI

ZACIĘTA WALKA O WYGRANĄ W PIERWSZYM PÓŁFINALE

Zanim spotkaliśmy się na Olimpijskim, byliśmy świadkami świetnego ścigania podczas czeskiego Speedway Grand Prix. Poniekąd walka z toru w Pradze, przeniosła się do Wrocławia. Betard Sparta trafiła na mocnego przeciwnika w czasie i tak wyboistej drogi po Drużynowe Mistrzostwo Polski. Moje Bermudy Stal Gorzów walczyła o każdy punkt, ale ostatnie okrążenie meczu zadecydowało o zwycięstwie wrocławian 46:44.

DATA PUBLIKACJI: 21.09.2020

Za nami weekend pełen żużlowych emocji, który rozpoczął się dwoma rundami Speedway Grand Prix w Pradze. Liderem na czeskim torze okazał się Bartosz Zmarzlik – na co dzień reprezentujący gorzowskie barwy, który dokonał prawie niemożliwego i w czasie obu turniejów stanął na najwyższym szczeblu podium. Zaraz za nim, dwukrotnie drugie miejsce zajął Tai Woffinden, dzięki czemu wskoczył na trzecią pozycję w klasyfikacji generalnej Mistrzostw Świata. Kolejny pojedynek tych żużlowców odbył się w niedziele na Olimpijskim. 

Obie drużyny rywalizują niemalże od początku powstania ligi żużlowej, stoczyły ze sobą kilkadziesiąt pojedynków, a zawodnicy obu drużyn ścigają się nie tylko w najlepszej lidze świata, ale i podczas indywidualnych mistrzostw – nie ma więc wątpliwości, w niedziele na Olimpijskim spotkali się najlepsi żużlowi zawodnicy, co gwarantowało świetne zawody. 

Już od pierwszego biegu, obie drużyny zacięcie walczyły o każdą pozycje, a aż 6 z 15 wyścigów tego wieczoru zakończyło się remisem. Dopiero ostatnie okrążenie zadecydowało o dwupunktowej wygranej wrocławian! Czy awansują do finałów i będą walczyć o Mistrzostwo? Tego dowiemy się już za tydzień, po meczu rewanżowym w Gorzowie. 

Najbardziej skutecznym zawodnikiem Betard Sparty był Gleb Chugunov, który zdobył 10+2 punktów. Obecnie jest on w pierwszej 20 pod względem średniej, wśród wszystkich zawodników PGE Ekstraligi i drugim juniorem w klasyfikacji. 

W czasie meczu, wysoko punktowali również seniorzy Betard Sparty – Tai Woffinden (10 pkt) oraz Maciej Janowski (9+2 pkt). 

Kolejny weekend zadecyduje, o które miejsce pojedzie w finale wrocławska drużyna. Wygrana w Gorzowie, oznaczać będzie walkę o tytuł Drużynowego Mistrza Polski, przegrana natomiast pozwoli na zdobycie maksymalnie trzeciej pozycji na podium. 

Zdobyte punkty Betard Sparty Wrocław podczas meczu: 

9. Maciej Janowski – 9+2 pkt 

10. Przemysław Liszka – 0 pkt  

11. Chris Holder – 7+1 pkt

12. Max Fricke – 4 pkt 

13. Tai Woffinden – 10 pkt 

14. Michał Curzytek – 2+1 pkt 

15. Gleb Chugunov – 10+2 pkt

16. Daniel Bewley – 4 pkt

Kolejny mecz: II półfinał, Moje Bermudy Stal Gorzów – Betard Sparta Wrocław, 27.09.2020.

*Od 10 lat firma Betard jest sponsorem tytularnym Betardu Sparty Wrocław. W tym czasie wspieraliśmy we Wrocławiu nie tylko jeden z czołowych speedwayowych klubów świata ale uczestniczyliśmy także przy rewitalizacji infrastruktury wrocławskiego Stadionu Olimpijskiego, czyli domowej areny naszego klubu, mieszczącej ponad 12.000 kibiców. Ponadto, jesteśmy sponsorem tytularnym wrocławskiej edycji Speedway Grand Prix, czyli jednego z 10 etapów walki o tytuł indywidualnego Mistrza Świata a zawodnicy wspierani przez markę indywidualnie, są stałymi pretendentami do tytułu mistrzowskiego.

TAGI: