X

ZOBACZ WYNIKI [ENTER]
REALIZACJE
AKTUALNOŚCI
POWIADOMIENIE O COOKIES
AKCEPTUJĘ

BETARD SPARTA WROCŁAW DOMINUJE NA PODIUM W TORUNIU. MISTRZEM ŚWIATA ZMARZLIK!

Dwie ostatnie rundy zmagań, które wyłonić miały mistrza Świata rozegrane zostały w Toruniu. Zawodom towarzyszyły wielkie emocje, szczególnie dzięki Bartoszowi Zmarzlikowi, który mógł obronić tytuł i ponownie stanąć na najwyższym szczeblu podium całego cyklu SGP. Zanim jednak to się wydarzyło, wrocławianie zdominowali toruński turniej i w piątkowych zawodach zajęli trzy pierwsze miejsca.

DATA PUBLIKACJI: 05.10.2020

Piątkowy turniej przyniósł wiele radości wszystkim wrocławianom – zawodnicy Betard Sparty pokazali siłę i pokonali rywali, zajmując trzy pierwsze miejsca na podium. Najlepszym zawodnikiem, tego dnia, był Max Fricke, który spełnił swoje marzenie i po raz pierwszy w życiu wygrał turniej SGP. Jak sam przyznał – „Zwycięstwo to wspaniałe uczucie, zwłaszcza po tak trudnym początku sezonu (…) marzyłem o tym od kiedy zacząłem się ścigać”. W piątek, drugie miejsce należało do Macieja Janowskiego, trzeci natomiast do mety dojechał Tai Woffinden. Cała trójka świetnie spisała się na torze, a finałowy wyścig z ich udziałem przyniósł, nie tylko wrocławskim, kibicom wielkie emocje. 

Drugiego dnia zawodów na Motoarenie zdecydowanie triumfował Bartosz Zmarzlik. Okazał się najlepszy podczas ostatniej rundy i zdominował rywali w walce o tytuł mistrza Świata. Zmarzlik jest pierwszym polakiem, który obronił mistrzowski tytuł – ogromne gratulacje. 

Drugie miejsce w 8. rundzie SGP, ponownie należało do Macieja Janowskiego, któremu do zwycięstwa zabrakło niewiele – w sobotni wieczór był niepokonany, aż do ostatniego, finałowego biegu. „To były super dwa dni z ekstra ściganiem” – komentuje Janowski w mediach społecznościowych, również dziękując kibicom za wsparcie podczas walki o najwyższy tytuł. Magic zakończył cykl Speedway Grand Prix na 4. pozycji, gwarantującej możliwość udziału w przyszłorocznej edycji. 

Po zakończeniu wszystkich wyścigów w Toruniu, czekała nas jeszcze jedna rywalizacja. Dwóch zawodników  – Tai Woffinden (na codzień reprezentujący wrocławskie barwy) oraz Fredrik Lindgren musieli stoczyć walkę, decydującą o miejscach w klasyfikacji. Wyścig ten decydował o drugim i trzecim miejscu IMŚ. Po wyrównanym starcie i zaciętej walce na pierwszym łuku, z dużą przewagą wygrał Brytyjczyk, zapewniając sobie srebrny medal SGP 2020. 

To ogromna przyjemność móc wspierać tak utalentowanych zawodników. Dziękujemy za walkę i wspaniałe emocje w całym cyklu Indywidualnych Mistrzostw Świata i trzymamy kciuki za kolejne sukcesy naszych podopiecznych. 

Klasyfikacja generalna FIM SGP 2020:

1. Bartosz Zmarzlik – 133
2. Tai Woffinden – 117 (1. miejsce w biegu dodatkowym)
3. Fredrik Lindgren – 117 (2. miejsce w biegu dodatkowym)
4. Maciej Janowski – 107
5. Leon Madsen – 89
6. Jason Doyle – 87
7. Artem Laguta – 84
8. Emil Sayfutdinov – 81
9. Martin Vaculik – 78
10. Max Fricke – 64
11. Matej Zagar – 46
12. Patryk Dudek – 39
13. Niels-Kristian Iversen – 32
14. Mikkel Michelsen – 32
15. Antonio Lindbaeck – 22
16. Gleb Chugunov – 16

*Od 10 lat firma Betard jest sponsorem tytularnym Betardu Sparty Wrocław. W tym czasie wspieraliśmy we Wrocławiu nie tylko jeden z czołowych speedwayowych klubów świata ale uczestniczyliśmy także przy rewitalizacji infrastruktury wrocławskiego Stadionu Olimpijskiego, czyli domowej areny naszego klubu, mieszczącej ponad 12.000 kibiców. Ponadto, jesteśmy sponsorem tytularnym wrocławskiej edycji Speedway Grand Prix, czyli jednego z 10 etapów walki o tytuł indywidualnego Mistrza Świata a zawodnicy wspierani przez markę indywidualnie, są stałymi pretendentami do tytułu mistrzowskiego.