X

ZOBACZ WYNIKI [ENTER]
REALIZACJE
AKTUALNOŚCI

PECH WROCŁAWIAN NA DRODZE DO FINAŁU. CO DALEJ Z KONTUZJOWANYMI LIDERAMI?

Decydujące spotkanie, o tym kto pojedzie w finale z Unią Leszno, odbyło się tuż po dwudniowych zawodach SGP w Toruniu. Wrocławianie jechali do Gorzowa z minimalną przewagą, dającą nadzieję, na zwycięstwo. Niestety, dla Betard Sparty Wrocław walka o wejście do finałów okazała się wyjątkowo pechowa.

DATA PUBLIKACJI: 06.10.2020

Z niecierpliwością czekaliśmy na wynik spotkania w Gorzowie, które decydowało o finałach. Betard Sparta Wrocław w pierwszym meczu okazała się minimalnie lepsza wygrywając na domowym torze – 46:44, jednak w rozstrzygającym starciu Stal Gorzów pewnie pokonała gości wynikiem 55:34 i zagwarantowała sobie miejsce w finale. 

Zawody okazały się wyjątkowo pechowe dla wrocławian, było sporo wypadków, z których jeden wyglądał naprawdę poważnie. Niepowodzenie Betard Sparty rozpoczęło się w drugim wyścigu, w którym upadł lider juniorów – Gleb Chugunov. Został wykluczony z powtórki biegu, a po wypadku, zły stan zdrowia Chugunova, spowodował, że nie brał udziału w dalszych zawodach. Na tym etapie spartanie walczyli o każdy punkt – znakomicie spisał się Tai Woffinden (10 pkt) oraz Maciej Janowski (9 pkt). Zawodnicy ambitnie rywalizowali o zwycięstwo, jednak gospodarze niełatwo oddawali prowadzenie. W 10. biegu zawodów byliśmy świadkami koszmarnie wyglądającego upadku Nielsa Kristiana Iversena i Woffindena – obaj opuścili tor w karetkach oraz zakończyli zawody tego dnia. Upadki spowodowały, że skład wrocławskiej drużyny pomniejszył się o dwóch zawodników i przekreślił szanse na wygraną tego wieczoru. 

Nasza drużyna jest mocno podziurawiona, koniec sezonu dla Taia, Gleb ma problemy ze zdrowiem, nie mamy Maksyma, więc łatwo nie jest. (…) Mamy przed sobą jeszcze mecz o trzecie miejsce, więc musimy się na niego teraz przygotować, a o tym meczu zapomnieć – podsumował spotkanie kapitan wrocławskiej drużyny – Maciej Janowski w pomeczowym wywiadzie dla nSport+. 

Obecnie wiemy, że Tai Woffinden doznał złamania śródręcza i jest po skomplikowanej operacji, która zakończyła się pomyślnie. Brytyjczyk czuje się dobrze i już rusza palcami. Niestety, nie zobaczymy go na torze w tym sezonie. Życzymy dużo zdrowia! 

Wrocławianie mają przed sobą jeszcze dwa spotkania, decydujące która z drużyn zajmie trzecie i czwarte miejsce Drużynowych Mistrzostw Polski. Już teraz zapraszamy wszystkich na, ostatni w tym sezonie, mecz na Stadionie Olimpijskim. 

Zdobyte punkty Betard Sparty Wrocław podczas meczu: 

1. Maciej Janowski – 9 pkt 

2. Chris Holder – 8+1 pkt  

3. Przemysław Liszka – 0 pkt

4. Max Fricke – 4 pkt 

5. Tai Woffinden – 10 pkt 

6. Gleb Chugunov – 0 pkt 

7. Michał Curzytek – 3+1 pkt

8. Daniel Bewley – 0 pkt

Kolejny mecz: Runda 17. RM Solar Falubaz Zielona Góra – Betard Sparta Wrocław , 09.10.2020.

*Od 10 lat firma Betard jest sponsorem tytularnym Betardu Sparty Wrocław. W tym czasie wspieraliśmy we Wrocławiu nie tylko jeden z czołowych speedwayowych klubów świata ale uczestniczyliśmy także przy rewitalizacji infrastruktury wrocławskiego Stadionu Olimpijskiego, czyli domowej areny naszego klubu, mieszczącej ponad 12.000 kibiców. Ponadto, jesteśmy sponsorem tytularnym wrocławskiej edycji Speedway Grand Prix, czyli jednego z 10 etapów walki o tytuł indywidualnego Mistrza Świata a zawodnicy wspierani przez markę indywidualnie, są stałymi pretendentami do tytułu mistrzowskiego.