X

ZOBACZ WYNIKI [ENTER]
REALIZACJE
AKTUALNOŚCI
POWIADOMIENIE O COOKIES
AKCEPTUJĘ

SPARTA ZDOBYŁA TWIERDZĘ – ZWYCIĘSTWO W LESZNIE

Starcia Betard Sparty Wrocław z Unią Leszno to bezsprzecznie mecze z kategorii żużlowych klasyków. Słysząc o rywalizacji tych drużyn, w ciemno można stwierdzić, że czeka nas wyjątkowe widowisko. Nie inaczej było w tę niedzielę podczas 11. rundy Speedway Ekstraligi, gdy emocje towarzyszyły kibicom do ostatniego biegu. Betard Sparta Wrocław, po czterech latach, ponownie triumfowała na Stadionie im. A. Smoczyka!

DATA PUBLIKACJI: 06.07.2021

W miniony weekend, Betard Sparta Wrocław rozegrała długo wyczekiwane spotkanie z aktualnym Mistrzem Polski – Fogo Unią Leszno. Pierwszy mecz tych drużyn, który odbył się na Stadionie Olimpijskim, zakończył się wynikiem 47:43 dla wrocławian. W związku z tym i dołującą formą leszczynian, Spartanie jechali na Smoka z dużym apetytem na punkt bonusowy. 

Betard Sparta objęła prowadzenie już po drugim wyścigu i aż do 12. biegu nie dawała sobie wyrwać prowadzenia. Leszczyńskie byki starały się odrabiać stracone punkty, lecz nie było łatwo wyprzedzić rozpędzonych Spartan. Pomimo bardzo wyrównanego spotkania, można było odczuć, że to wrocławianie kontrolowali jego przebieg. Decydującym momentem spotkania było podwójne zwycięstwo Macieja Janowskiego z Artemem Laguta. W 13. wyścigu wrocławska para wypracowała drużynie sześciopunktową przewagę co dało dodatkowy komfort psychiczny przed decydującymi starciami z bykami. Biegi nominowane to przypieczętowanie zwycięstwa wrocławian.

„Cieszę się, że mogę zdobyć tyle punktów na tak trudnym terenie, jakim jest stadion FOGO UNII Leszno. Cieszę się z mojej dyspozycji. Ale nie osiadamy na laurach. Wiemy, że żużel bywa brutalny, dlatego ciężko trenujemy – zawsze są elementy, które można poprawić i które mogą być wykonywane lepiej. jednym z takich elementów jest start i muszę poświecić temu elementowi jeszcze więcej czasu”.  Tak Maciej Janowski skomentował dyspozycje swojej drużyny w wywiadzie pomeczowym. 

Dzięki dyspozycji w niedzielnym meczu, Betard Sparta dodała 3 punkty do klasyfikacji generalnej – 2 za wygraną w Lesznie i 1 pkt za wygraną w dwumeczu. Betard Sparta kolejny raz udowodniła, że jest faworytem do zdobycia Drużynowego Mistrzostwa Polski, utrzymując pozycję lidera rozgrywek. 

Już 25.07.2021 żużel ponownie zagości na Stadionie Olimpijskim. Zawodnicy zmierzą się w meczu rewanżowym z drużyną z Częstochowy. Pierwsze spotkanie tych zespołów zakończyło się wygraną wrocławian 38:52, jak będzie tym razem w meczu domowym? Zapraszamy do śledzenia relacji na kanale nSport+. 

Zdobyte punkty Betard Sparty Wrocław podczas meczu: 

1. Tai Woffinden – 7+1 pkt 

2. Gleb Chugunov –  8 pkt 

3. Artem Laguta – 13 pkt

4. Daniel Bewley – 3+1 pkt

5. Maciej Janowski – 12+2 pkt 

6. Przemysław Liszka – 5 pkt 

7. Michał Curzytek – 1 pkt

Następny mecz: Runda 12. Betard Sparta Wrocław – Eltrox Włókniarz Częstochowa, 25.07.2021. Transmisja nSport+, 16:30. 

*Od 2010 roku firma Betard jest sponsorem tytularnym Betard Sparty Wrocław. W tym czasie wspieraliśmy we Wrocławiu nie tylko jeden z czołowych speedwayowych klubów świata ale uczestniczyliśmy także przy rewitalizacji infrastruktury wrocławskiego Stadionu Olimpijskiego, czyli domowej areny naszego klubu, mieszczącej ponad 12.000 kibiców. Ponadto, jesteśmy sponsorem tytularnym wrocławskiej edycji Speedway Grand Prix, czyli jednego z etapów walki o tytuł indywidualnego Mistrza Świata, a zawodnicy wspierani przez markę indywidualnie, są stałymi pretendentami do tytułu mistrzowskiego.

TAGI: