X

ZOBACZ WYNIKI [ENTER]
REALIZACJE
AKTUALNOŚCI

PO MECZACH 8. RUNDY BETARD SPARTA LIDEREM PGE EKSTRALIGI

W tym sezonie wrocławski Olimpijski jest niczym twierdza - wciąż niepokonany przez żadną z przyjezdnych drużyn. Po weekendowych meczach i zwycięstwie Betard Sparty Wrocław w 8. rundzie, drużyna umacnia się na pozycji lidera klasyfikacji generalnej Speedway Ekstraligi.

DATA PUBLIKACJI: 08.06.2021

Spotkanie Betard Sparty Wrocław z ZOOleszcz DPV Logistic GKM Grudziądz rozpoczynało weekendowy maraton PGE Ekstraligi. Był to pierwszy mecz rundy rewanżowej – oznacza to, że od tej chwili oprócz 2 punktów za zwycięstwo, drużyny walczą również o dodatkowy punkt za wygraną w dwumeczu, tzw. „bonus”. W pierwszym spotkaniu tych zespołów nieznacznie lepsi okazali się grudziądzanie (45:44). Zdeterminowani wrocławianie, rządni rewanżu, nie mogli pozwolić sobie na stratę kolejnych punktów. 

Pierwsze gonitwy przyniosły dreszczyk emocji kibicom na trybunach Olimpijskiego, goście potrafili szybko wyjść ze startu, co zaowocowało sporą rywalizacją na torze. Jednak po pierwszej serii gospodarze nie pozostawili złudzeń o tym kto króluje na tym owalu, ustalając wynik 17:7. 

Kolejne wyścigi to dominacja Betard Sparty Wrocław. Po dwóch seriach było jasne, że czeka nas powtórka z ubiegłotygodniowego meczu w Zielonej Górze. Podwójne zwycięstwo duetu Bewley – Łaguta, ataki Taia Woffindena i triumf w wyścigu Macieja Janowskiego, to wszystko składało się na wygraną gospodarzy tego wieczoru. Po 10. biegu, gdy Betard Sparta prowadziła 41:19, mieliśmy pewność, że pełna pula punktowa zostanie przypisana na konto wrocławian. 

Ostatnie dwa tygodnie ścigania były bardzo udane. Jednak każde spotkanie zaczynamy z zerem na koncie, więc cieszę się, że jak na razie drużynie dobrze idzie. Mamy nadzieję, że będzie tak dalej. – podsumował Dan Bewley w wywiadzie, po wygranym meczu. Betard Sparta Wrocław dzięki temu zwycięstwu zrobiła kolejny krok w kierunku kwalifikacji do fazy play-off, a spotkanie zakończyło się wynikiem 63:27. Nie da się ukryć, że Wrocławska drużyna jest w znakomitej formie. Obecnie Spartanie zajmują 1. pozycje w tabeli generalnej PGE Ekstraligi. 

Już 11.06.2021 kolejny mecz Betard Sparty Wrocław, tym razem zawodnicy zmierzą się na wyjeździe z drużyną z Torunia. Zachęcamy do śledzenia transmisji meczowej na kanale ELEVEN Sports 1. 

Zdobyte punkty Betard Sparty Wrocław podczas meczu: 

9. Gleb Chugunov – 6+1 pkt

10. Tai Woffinden –  13+2 pkt

11. Daniel Bewley – 10+3 pkt

12. Artem Laguta – 12 pkt

13. Maciej Janowski – 14+1 pkt

14. Michał Curzytek – 3+1 pkt 

15. Przemysław Liszka – 5 pkt

Następny mecz: Runda 9. Ewinner Apator Toruń – Betard Sparta Wrocław 11.06.2021. Transmisja Eleven Sports 1, 18:00. 

*Od 2010 roku firma Betard jest sponsorem tytularnym Betard Sparty Wrocław. W tym czasie wspieraliśmy we Wrocławiu nie tylko jeden z czołowych speedwayowych klubów świata ale uczestniczyliśmy także przy rewitalizacji infrastruktury wrocławskiego Stadionu Olimpijskiego, czyli domowej areny naszego klubu, mieszczącej ponad 12.000 kibiców. Ponadto, jesteśmy sponsorem tytularnym wrocławskiej edycji Speedway Grand Prix, czyli jednego z etapów walki o tytuł indywidualnego Mistrza Świata, a zawodnicy wspierani przez markę indywidualnie, są stałymi pretendentami do tytułu mistrzowskiego.

TAGI: