X

ZOBACZ WYNIKI [ENTER]
REALIZACJE
AKTUALNOŚCI
POWIADOMIENIE O COOKIES
AKCEPTUJĘ

NAJWYŻSZE ZWYCIĘSTWO NA MOTOARENIE, KOLEJNA WYGRANA BETARD SPARTY PRZECHODZI DO HISTORII

Betard Sparta notuje kolejne zwycięstwo w meczu wyjazdowym. Pomimo atutu jakim był własny tor, gospodarze nie byli w stanie dorównać wrocławianom i już pierwsze biegi pokazały, że Spartanie przyjechali do Torunia po pełną pulę punktów Speedway Ekstraligi.

DATA PUBLIKACJI: 15.06.2021

Za nami weekend pełen speedwayowych emocji. W piątkowym spotkaniu 9. rundy PGE Ekstraligi, Betard Sparta rywalizowała w meczu wyjazdowym z drużyną z Torunia. Wrocławianie okazali się rywalem, który w historii obiektu, wyjechał z Motoareny z najwyższą wygraną – różnica punktowa między zespołami po meczu wynosiła aż 18 punktów. Spartanie ponownie udowodnili, że zasługują na miano lidera rozgrywek i konsekwentnie pilnują pozycji na szczycie tabeli generalnej.

Betard Sparta od pierwszych biegów pokazywała zdecydowaną dominację na gościnnym torze. Już pierwsza seria startów rozpoczęła się wygraną Artema Laguty, a kolejne biegi to następne punkty na konto zawodników ze stolicy Dolnego Śląska i pokaz ich siły. Dopiero w 11. wyścigu Spartanie oddali zwycięstwo biegowe gospodarzom, jednak w tamtym momencie wynik spotkania był już przesądzony. Biegi nominowane, to przypieczętowanie wygranej wrocławian na toruńskim owalu – bracia Holderownie nie byli w stanie stawić czoła parze Janowski – Laguta. Mecz zakończył się spektakularnym wynikiem 54:36, a w dwumeczu 105:75. 

Najlepszym zawodnikiem meczu, wybrany został Maciej Janowski. Kapitan Betard Sparty Wrocław do wyniku dodał 14+1 punktów i w meczu nie ustąpił pozycji żadnemu z rywali. Dzięki temu występowi, Magic awansował na 1. miejsce pod względem średniej wśród wszystkich zawodników PGE Ekstraligi. Wydaje mi się, że efekty, które widać na torze to lata pracy mojej i teamu. Brakuje mi wciąż tego startu, ale to jest chyba tylko kwestia spędzania więcej czasu nad tym elementem na treningu. Tak, aby wróciły te z dawniejszych czasów. Nie czuję się szybki na wyjściu spod taśmy i to mi przeszkadza. Po trasie motocykl sprawuje się znakomicie, niosą mnie ścieżki, które wybieram, więc jeśli złożymy wszystko w całość, to będą fajne wyścigi. – tak kapitan podsumował swój występ w wywiadzie pomeczowym. 

Betard Sparta Wrocław zajmuje obecnie 1. pozycję w klasyfikacji generalnej Speedway Ekstraligi z dorobkiem 16 punktów. Pytany o dyspozycję drużyny i jej cele w tym sezonie, kapitan drużyny Maciej Janowski potwierdził, że cel jest tylko jeden – Na pewno każde zwycięstwo buduje nas jako drużynę. Wszyscy wiemy, o co jedziemy naszym celem jest tytuł DMP i to jest to co nas napędza. 

Do końca rundy zasadniczej pozostaje wciąż 5 kolejek, a rywalizacja drużyn o kwalifikację do fazy play-off zawsze jest zacięta. Zapraszamy więc do śledzenia meczów ekstraligowych – emocji nie zabraknie do samego końca. 

Już 27.06.2021 kolejny mecz Betard Sparty Wrocław, zawodnicy zmierzą się w meczu rewanżowym z drużyną z Lublina. Pierwsze spotkanie tych zespołów zakończyło się wygraną Motoru 52:38, jak będzie tym razem na domowym torze? Zapraszamy do śledzenia relacji na kanale nSport+. 

Zdobyte punkty Betard Sparty Wrocław podczas meczu: 

9. Tai Woffinden – 11 pkt 

10. Daniel Bewley –  7+2 pkt 

11. Artem Laguta – 13 pkt

12. Gleb Chugunov – 5+1 pkt

13. Maciej Janowski – 14+1 pkt 

14. Przemysław Liszka – 3 pkt 

15. Michał Curzytek – 1 pkt

Następny mecz: Runda 10. Betard Sparta Wrocław – Motor Lublin 27.06.2021. Transmisja nSport+, 19:15. 

*Od 2010 roku firma Betard jest sponsorem tytularnym Betard Sparty Wrocław. W tym czasie wspieraliśmy we Wrocławiu nie tylko jeden z czołowych speedwayowych klubów świata ale uczestniczyliśmy także przy rewitalizacji infrastruktury wrocławskiego Stadionu Olimpijskiego, czyli domowej areny naszego klubu, mieszczącej ponad 12.000 kibiców. Ponadto, jesteśmy sponsorem tytularnym wrocławskiej edycji Speedway Grand Prix, czyli jednego z etapów walki o tytuł indywidualnego Mistrza Świata, a zawodnicy wspierani przez markę indywidualnie, są stałymi pretendentami do tytułu mistrzowskiego.

TAGI: