X

ZOBACZ WYNIKI [ENTER]
REALIZACJE
AKTUALNOŚCI

PIERWSZY MECZ I PIERWSZE ZWYCIĘSTWO, BETARD SPARTA WRÓCIŁA NA OLIMPIJSKI

Początek sezonu rozpoczął się dla wrocławskiej drużyny z opóźnieniem. Jednak w piątkowy wieczór zawodnicy Betard Sparty, stanęli na linii startu i rozpoczęli walkę o Drużynowe Mistrzostwo Polski. Mecz zakończył się pewnym zwycięstwem gospodarzy nad beniaminkiem.

DATA PUBLIKACJI: 13.04.2021

Po zimowej przerwie żużel powrócił na Stadion Olimpijski. Ze względu na pozytywne wyniki testów na obecność SARS-CoV-2 u grudziądzan, spotkanie inauguracyjne Betard Sparty Wrocław, które miało odbyć się na wyjeździe, zostało przeniesione. Drużyna rozpoczęła ligowe ściganie od 2. rundy. 

Znakomicie przygotowani liderzy i ambitni juniorzy – tak możemy podsumować jazdę Betard Sparty Wrocław w czasie spotkania na domowym torze. Wyczekiwana inauguracja okazała się zwycięska dla wrocławian, którzy od pierwszego biegu zdominowali gości. Mecz zakończył się wynikiem 51:39. 

Warunki pogodowe psuły plany już przed pierwszym meczem i niekiedy utrudniały treningi. Piątkowe spotkanie rozpoczęło się późnym wieczorem, co wpływało na sprzęt oraz zmiany na torze – W swoim pierwszym biegu nie dogoniłem Chrisa Holdera bo miałem problem na starcie, z pola trzeciego. Opona nieco się zakręciła, takie są jednak warunki. O tej porze roku zwykle było już nieco cieplej, ale miejmy nadzieję, że niedługo się ociepli. – podkreślił Tai Woffinden po pierwszej serii startów, na antenie ELEVEN SPORTS. Nie przeszkodziło to jednak brytyjczykowi w zdobyciu aż 12 punktów w całym meczu. 

Kapitan Betard Sparty Wrocław – Maciej Janowski po raz pierwszy miał okazję ścigać się parą z nowym kolegą z drużyny – Artemem Łagutą. Jednak mój motocykl jest dobrze przygotowany i czułem jego prędkość, więc uciekłem do przodu i zostawiłem wolny cały tor Artemowi. Udało się i sięgnęliśmy po zwycięstwo drużynowe. – podsumował Janowski po wygranym biegu. 

Tai Woffinden, Maciej Janowski i Artem Łaguta są zdecydowanymi liderami zespołu i stanowią o jego sile. Zawodnicy łącznie w meczu zdobyli 33 punkty, a Janowski wybrany został, przez kibiców, riderem meczu. Świetnie spisali się również juniorzy, Michał Curzytek i Przemysław Liszka, którzy wygrali bieg juniorski 5:1, a łącznie do całego wyniku dodali od siebie 7 oczek.  

Następny mecz: Runda 3. Motor Lublin – Betard Sparta Wrocław, 18.04.2021. Transmisja nSport+ 19:15.

[edit]: Nowa data spotkania 3. rundy Motor Lublin – Betard Sparta Wrocław, 25.04.2021. Transmisja nSport+ 19:15.

*Od 2010 roku firma Betard jest sponsorem tytularnym Betard Sparty Wrocław. W tym czasie wspieraliśmy we Wrocławiu nie tylko jeden z czołowych speedwayowych klubów świata ale uczestniczyliśmy także przy rewitalizacji infrastruktury wrocławskiego Stadionu Olimpijskiego, czyli domowej areny naszego klubu, mieszczącej ponad 12.000 kibiców. Ponadto, jesteśmy sponsorem tytularnym wrocławskiej edycji Speedway Grand Prix, czyli jednego z etapów walki o tytuł indywidualnego Mistrza Świata, a zawodnicy wspierani przez markę indywidualnie, są stałymi pretendentami do tytułu mistrzowskiego.

TAGI: