X

ZOBACZ WYNIKI [ENTER]
REALIZACJE
AKTUALNOŚCI

PIERWSZA PRZEGRANA BETARD SPARTY WROCŁAW NA OLIMPIJSKIM W TYM SEZONIE

Droga do półfinałów, dla Betard Sparty, w tym sezonie jest pełna wyzwań. Do końca rundy zasadniczej pozostały dwa spotkania, których wynik zadecyduje o dalszych losach drużyny. Wciąż mamy szanse na awans, a przecież zawodnicy z Wrocławia znani są z walki do ostatniego okrążenia.

DATA PUBLIKACJI: 08.09.2020

Końcówka rundy zasadniczej PGE Ekstraligi każdego roku jest bardzo emocjonująca. W tym sezonie, aż pięć drużyn ma szansę na wejście do półfinałów, a jedynymi pewnymi awansu są zeszłoroczni Mistrzowie Polski z Leszna. Która z drużyn zajmie kolejne trzy pozycje w półfinałach? O tym przekonamy się zapewne po ostatnim wyścigu rundy zasadniczej. 

Spotkanie wrocławian z ekipą z Gorzowa nazywane było hitem kolejki, oba zespoły są już bardzo blisko play-offów i oba potrzebują punktów w klasyfikacji. 

Na pewno wola walki i ambicja będą bardzo ważne przez pryzmat walki o fazę play-off. Czy kluczowe, to nie wiem. Na pewno trudne spotkanie przed nami, zdajemy sobie z tego sprawę. Obie drużyny wiemy, o co walczą. Będziemy świadkami ciekawego widowiska. – powiedział trener Dariusz Śledź tuż przed meczem na antenie nSport+.

Po pierwszych dziesięciu biegach Betard Sparta prowadziła 35:25, ostatecznie jednak przegrała spotkanie z gorzowianami jedynie dwoma punktami. Zadecydowały o tym wyścigi nominowane – oba wygrane przez gości 4:2. Był to jedyny moment w którym goście prowadzili w czasie całego meczu. 

Zawodnikiem spotkania wybrany został nasz kapitan – Maciej Janowski, który w niedzielny wieczór przywiózł 14 z 15 możliwych punktów. Janowski obecnie zajmuje 4. miejsce pod względem średniej wśród zawodników Ekstraligii z wynikiem 2.234 punktu na bieg.

Wśród gospodarzy dobrze spisali się również pozostali seniorzy, Tai Woffinden dodał od siebie 8 punktów, natomiast gość Chris Holder 7 punktów. Jednak w tym wypadku nie przyłożyło się to na zwycięstwo. 

Do końca fazy zasadniczej pozostały dwa mecze wyjazdowe, nie będzie łatwo, ale wciąż mamy szanse na awans do najlepszej 4. 

Zdobyte punkty Betard Sparty Wrocław podczas meczu: 

9. Maciej Janowski – 14 pkt 

10. Maksym Drabik – 3 pkt 

11. Chris Holder – 7 pkt

12. Max Fricke – 3+1 pkt 

13. Tai Woffinden – 8 pkt 

14. Gleb Chugunov – 6+2 pkt 

15. Przemysław Liszka – 3 pkt

Kolejny mecz: 12. runda, MrGarden GKM Grudziądz – Betard Sparta Wrocław, 09.09.2020, godzina 20:30.

*Od 10 lat firma Betard jest sponsorem tytularnym Betardu Sparty Wrocław. W tym czasie wspieraliśmy we Wrocławiu nie tylko jeden z czołowych speedwayowych klubów świata ale uczestniczyliśmy także przy rewitalizacji infrastruktury wrocławskiego Stadionu Olimpijskiego, czyli domowej areny naszego klubu, mieszczącej ponad 12.000 kibiców. Ponadto, jesteśmy sponsorem tytularnym wrocławskiej edycji Speedway Grand Prix, czyli jednego z 10 etapów walki o tytuł indywidualnego Mistrza Świata a zawodnicy wspierani przez markę indywidualnie, są stałymi pretendentami do tytułu mistrzowskiego.

TAGI: