X

ZOBACZ WYNIKI [ENTER]
REALIZACJE
AKTUALNOŚCI

BETARD SPARTA WROCŁAW AWANSUJE DO PÓŁFINAŁÓW!

Wrocławianie przywożą zwycięstwo z Rybnika - 39:51, co oznacza awans na 3. miejsce w tabeli generalnej. Kolejnym przeciwnikiem Spartan, będą gorzowianie i to z nimi rywalizować będą o finał! Pierwsze spotkanie już w ten weekend.

DATA PUBLIKACJI: 16.09.2020

Ostatnim przeciwnikiem Betard Sparty Wrocław w rundzie zasadniczej był zespół ze Śląska. Mecz, który mógł wydawać się przesądzony jeszcze przed startem, okazał się pełen emocji i świetnej rywalizacji na torze. Gospodarze walczyli do ostatniego okrążenia, by móc z honorem pożegnać PGE Ekstraligę. 

W poniedziałkowy wieczór byliśmy świadkami wielu efektownych mijanek ale i niebezpiecznych sytuacji. Doszło aż do trzech poważnie wyglądających upadków z których dwa spowodowane były przez zawodnika z Rybnika – Vaclava Milika, we wcześniejszych sezonach reprezentował on barwy Sparty. Gospodarze nie odpuszczali w żadnym z wyścigów, ale dzięki systematycznie punktującym seniorom Betard Sparty, wrocławianie mogli cieszyć się awansem już po pierwszym biegu nominowanym.  

Świetnie spisał się Tai Woffinden, który z Rybnika przywiózł komplet punktów – 13+2, pomimo groźnie wyglądającego upadku w trzecim biegu. Brytyjczyk wybrany został przez kibiców zawodnikiem meczu. Najlepszy jak do tej pory występ w sezonie 2020 zaliczył Max Fricke, dodając od siebie 12+1 pkt. Dwupunktowy wynik przywiózł także nasz kapitan – Maciej Janowski, zdobywając 10+1 oczek. 

Tym występem zakończyła się runda zasadnicza PGE Ekstraligi. Betard Sparta dzięki wygranej z bonusem po dwumeczu, awansowała z 6. pozycji na 3. i zagwarantowała sobie miejsce w półfinałach. Kolejne mecze zadecydują o tym, która z drużyn zdobędzie tytuł Drużynowych Mistrzostw Polski. Pierwsze spotkanie półfinałowe już w tą niedziele na Stadionie Olimpijskim! 

Zdobyte punkty Betard Sparty Wrocław podczas meczu: 

1. Maciej Janowski – 10+1 pkt 

2. Michał Curzytek – 0 pkt  

3. Chris Holder – 9 pkt

4. Max Fricke – 12+1 pkt 

5. Tai Woffinden – 13+2 pkt 

6. Gleb Chugunov – 4+1 pkt 

7. Przemysław Liszka – 1 pkt

8. Daniel Bewley – 1 pkt

Kolejny mecz: I półfinał, Betard Sparta Wrocław – Moje Bermudy Stal Gorzów, 20.09.2020.

*Od 10 lat firma Betard jest sponsorem tytularnym Betardu Sparty Wrocław. W tym czasie wspieraliśmy we Wrocławiu nie tylko jeden z czołowych speedwayowych klubów świata ale uczestniczyliśmy także przy rewitalizacji infrastruktury wrocławskiego Stadionu Olimpijskiego, czyli domowej areny naszego klubu, mieszczącej ponad 12.000 kibiców. Ponadto, jesteśmy sponsorem tytularnym wrocławskiej edycji Speedway Grand Prix, czyli jednego z 10 etapów walki o tytuł indywidualnego Mistrza Świata a zawodnicy wspierani przez markę indywidualnie, są stałymi pretendentami do tytułu mistrzowskiego.

TAGI: