X

ZOBACZ WYNIKI [ENTER]
REALIZACJE
AKTUALNOŚCI

Przełamanie Betard Sparty Wrocław dzięki perfekcyjnemu Woffindenowi!

Po ostatniej słabszej dyspozycji drużyny, kibice wrocławskich Spartan w końcu mogą odetchnąć z ulgą. Na dobre tory wrócił jeden z liderów - Tai Woffinden, który zdobywając komplet punktów poprowadził drużynę do zwycięstwa.

DATA PUBLIKACJI: 09.05.2022

Po 5. kolejce PGE Ekstraligi, Mistrzowie Polski nareszcie mogli dopisać pełną pulę punktów, za zwycięstwo, w tabeli generalnej rozgrywek. Choć uważano, że mecz będzie głównie dominacją gospodarzy nad beniaminkiem z Ostrowa, spotkanie zaczęło się bardzo ciekawie, a przyjezdni pokazywali wolę walki na każdym okrążeniu. Przykładem tego, jest trzeci bieg w którym Maciej Janowski nieustannie musiał odpierać ataki Chrisa Holdera. 

Niestety, tym razem nie odbyło się bez wypadków. Niebezpieczna sytuacja między zawodnikami, wydarzyła się tuż na początku trzeciej serii startów. Na tor upadł Michał Curzytek i Grzegorz Walasek. Motory rywali sczepiły się i choć pozornie wyglądało to niegroźnie, w późniejszym czasie okazało się poważnym stanem Walaska, który z toru zabrany został w karetce. Żużlowiec z drużyny gości nie był zdolny do dalszej jazdy, co okazało się gigantycznym ciosem dla jego ekipy. 

Już przed biegami nominowanymi wrocławianie byli pewni zwycięstwa w tym meczu. Biegi nominowane zostały jedynie formalnością. Ostatni wyścig należał do gwiazdy wieczoru, czyli Taia Woffindena, który zwyciężył i do wyniku od siebie dodał czysty komplet – 18 pkt. Jest to zdecydowany sygnał brytyjczyka, że gorszą formę ma już za sobą. 

Betard Sparta po piątej kolejce zajmuje 5. miejsce w tabeli generalnej rozgrywek Speedway Ekstraligi, a wraz z innymi trzema zespołami ma identyczną ilość punktów. Oznacza to, że walka o miejsce w tabeli będzie zacięta. 

W nadchodzący weekend zapraszamy Państwa na wyjątkowe wydarzenie – powrót żużla na Stadion Narodowy w Warszawie, gdzie odbędzie się 2. runda FIM Speedway Grand Prix. Obecnie stałymi uczestnikami walki o Indywidualne Mistrzostwo Świata jest czterech zawodników wspieranych przez Betard – Maciej Janowski, Tai Woffinden, Dań Bewley oraz Max Fricke. Trzymamy kciuki za każdego z nich! 

Zdobyte punkty Betard Sparty Wrocław podczas meczu: 

10. Mateusz Panicz –  0 pkt 

11. Tai Woffinden – 18 pkt

12. Gleb Chugunov – 9+4 pkt

13. Maciej Janowski – 11 pkt 

14. Michał Curzytek – 1 pkt

15. Bartłomiej Kowalski – 4 pkt

9. ZZ 

Następny mecz: Runda 6. Betard Sparta Wrocław – Moje Bermudy Stal Gorzów, 22.05.2022. Transmisja Canal+ Sport 5, godzina 19:15. 

*Od 2010 roku firma Betard jest sponsorem tytularnym Betard Sparty Wrocław. W tym czasie wspieraliśmy we Wrocławiu nie tylko jeden z czołowych speedwayowych klubów świata ale uczestniczyliśmy także przy rewitalizacji infrastruktury wrocławskiego Stadionu Olimpijskiego, czyli domowej areny naszego klubu, mieszczącej ponad 12.000 kibiców. Ponadto, jesteśmy sponsorem tytularnym wrocławskiej edycji Speedway Grand Prix, czyli jednego z etapów walki o tytuł indywidualnego Mistrza Świata, a zawodnicy wspierani przez markę indywidualnie, są stałymi pretendentami do tytułu mistrzowskiego.

TAGI: