X

ZOBACZ WYNIKI [ENTER]
REALIZACJE
AKTUALNOŚCI

Powrót Betard Sparty Wrocław na zwycięską ścieżkę!

Widowiskowy pojedynek, walka o każdy punkt i emocje do samego końca. Spotkanie Leszno - Wrocław to już Ekstraligowy klasyk, który ekscytuje fanów czarnego sportu. Betard Sparta Wrocław wygrała pierwsze ćwierćfinałowe spotkanie 42:48 i można powiedzieć, że zrobiła krok do kolejnej fazy play-off. Rewanż już w tę niedzielę na Stadionie Olimpijskim.

DATA PUBLIKACJI: 14.08.2023

Zwycięzca: 

Początek spotkania nie układał się po myśli wrocławian. Nie od razu rozczytali oni tor i w początkowej fazie zmagali się z ustawieniami swoich motocykli. Dominacja Spartan zaczęła się od podwójnego zwycięstwa pary Łaguta – Woffinden, którzy wyprowadzili drużynę na prowadzenie trwające do końca meczu. Betard Sparta Wrocław ostatecznie zwyciężyła 42:48 i jest o krok od awansu do półfinału play-off. 

Akcja meczu: 

Na miano akcji meczu zasługuje pościg Daniela Bewleya w biegu 12. za Januszem Kołodziejem i Damianem Ratajczakiem. Kołodziej osłaniał młodszego kolegę przed atakami Brytyjczyka, nie pozwalając mu się wyprzedzić. Na ostatnim łuku zawodnik Fogo Unii Leszno popełnił błąd i ostatecznie przegrał z Bewleyem o pół motocykla. 

Najlepszy rider: 

Bohaterem meczu po stronie Betard Sparty Wrocław byli Piotr Pawlicki, który zdobył 10+2 pkt oraz Tai Woffinden, którego dorobek to 9+2 pkt. Było to wyjątkowe spotkanie dla Piotra Pawlickiego, który po raz pierwszy od przejścia do wrocławskiego klubu, wystąpił na macierzystym torze. Lider wrocławian udowodnił, że znakomicie czuje się na Stadionie A. Smoczyka i doskonale zna wszystkie ukryte na torze ścieżki. Na wyróżnienie zasługuje również 16-letni Kevin Małkiewicz, który w wyścigu młodzieżowy na dystansie pokonał Antoniego Mencela, natomiast w kolejnym wyścigu perfekcyjnie wystartował i wygrał z B. Smektałą, tym samym dodając do wyniku punkt z bonusem. 

Następny mecz: 

Kolejne spotkanie, czyli runda 16. odbędzie się na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu już 20.08 będzie to drugie spotkanie ćwierćfinałowe. Betard Sparta Wrocław zmierzy się z ekipą z Leszna. Start meczu o godzinie 19:15 – zapraszamy!