X

ZOBACZ WYNIKI [ENTER]
REALIZACJE
AKTUALNOŚCI

Betard Sparta Wrocław awansuje do półfinałów PGE Ekstraligi!

W niedzielny wieczór na Stadionie Olimpijskim rozegrał się najważniejszy jak dotąd mecz PGE Ekstraligi dla wrocławskiej drużyny, który zadecydować miał o awansie do półfinałów. Betard Sparta Wrocław pierwsze spotkanie fazy play-off zakończyła z 6-punktową przewagą, więc zrobiła już duży krok w stronę półfinałów. Nawet w przypadku przegranej zawodnicy z Leszna wciąż mieli szansę na awans z pozycji „lucky loser” - jedno było pewne, walka będzie się toczyć do ostatniego okrążenia.

DATA PUBLIKACJI: 21.08.2023

Zwycięzca: 

Wysoka wygrana gospodarzy może świadczyć o tym jak przebiegło całe spotkanie. Wrocławianie prowadzili z Fogo Unią Leszno od samego początku meczu. Gdy gościom udało się odrobić kilka punktów, kilka chwil później ponownie je tracili. Spartanom aż cztery razy udało się zakończyć biegi wygraną 5:1 i pięć razy 4:2. Ostatecznie Betard Sparta Wrocław zwyciężyła 53:37 na domowym torze i awansowała do półfinałów z pierwszej pozycji. 

Akcja meczu: 

Podczas całego meczu toczyła się zacięta walka o punkty między dwoma kapitanami zespołów – Januszem Kołodziejem (LES) oraz Maciejem Janowskim (WRO). Po każdej z batalii zwycięsko wychodził kapitan gości, aż do 13. biegu. Leszczynianie wygrali start, ale po pierwszym wirażu niesamowitą prędkość osiągnął Magic i minął obu zawodników środkiem toru, będąc niedoścignionym aż do mety. Po tej wygranej Betard Sparta Wrocław mogła świętować już awans do półfinałów.  

Najlepszy rider: 

W drugim spotkaniu ćwierćfinałowym nie zawiódł żaden z liderów Betard Sparty Wrocław. Cztery mocne filary drużyny, czyli Maciej Janowski, Tai Woffinden, Artem Łaguta oraz Daniel Bewley – każdy z tych zawodników zdobył ponad dwucyfrowy wynik. Niezaprzeczalnie jednak najlepszym z nich był młody Brytyjczyk Dan, który do wyniku dodał od siebie 13 punktów. 

Następny mecz: 

Kolejne spotkanie, czyli runda 17. odbędzie się na Stadionie w Toruniu już 27.08 będzie to pierwsze spotkanie półfinałowe. Betard Sparta Wrocław zmierzy się z for Nature Solutions Apatorem Toruń, którzy do półfinałów awansowali z 4. pozycji. 

Wydarzenie w kilku zdjęciach: