X

ZOBACZ WYNIKI [ENTER]
REALIZACJE
AKTUALNOŚCI
POWIADOMIENIE O COOKIES
AKCEPTUJĘ

POKAZ SIŁY BETARD SPARTY WROCŁAW NA DOMOWYM TORZE

Otwarcie 7. rundy to spotkanie Betard Sparty Wrocław z PGG ROW-em Rybnik. Pomimo ograniczonej liczby kibiców, Stadion Olimpijski drżał od okrzyków, gdy gospodarze pokonywali zespół gości 63:27. Jest to najwyższa wygrana w tym sezonie.

DATA PUBLIKACJI: 27.07.2020

Po przymusowym lockdownie, PGE Ekstraliga powróciła do ścigania. Betard Sparta Wrocław otworzyła 7. rundę mierząc się z przedostatnim zespołem tabeli – PGG ROW-em Rybnik. Kolejny raz, tuż przed rozgrywkami, nad Wrocławiem zebrały się ciemne, deszczowe chmury, które wydłużyły przygotowanie toru. Kolejny piątek kolejne opady, niestety. Mamy takie dziwne szczęście. Dobrze, że tor przyjął wodę i zawody się odbędą – skomentował Dariusz Śledź, trener drużyny Betard Sparta Wrocław podczas przedmeczowego wywiadu dla ELEVEN SPORTS. 

Ciężko doszukać się słabego punktu drużyny Betard Sparty Wrocław, wszyscy zawodnicy wysoko punktowali. Świetna forma widoczna była już po biegu młodzieżowym, kiedy Michał Curzytek przywiózł swoja pierwszą „trójkę”, później powtarzając to w duecie z Chrisem Holderem przywożąc podwójne zwycięstwo. Znakomitą formą popisał się również senior Maksym Drabik, który tego dnia, po pięciu biegach dodał do wyniku 14+1 pkt, czyli komplet płatnych punktów. Pozostali seniorzy nie odstawali od zespołu – Maciej Janowski (11+1 pkt) i Tai Woffinden (13 pkt). W całym meczu Betard Sparta Wrocław wygrała 11 biegów, a zakończyła aż osiem z nich podwójną wygraną. 

Spotkanie krótko podsumował junior Gleb Chugunov – Powiedziałem Taiowi (Woffindenowi, dop. red.), że jest bardzo fajny wynik a on, że taki sam musi być na wyjazdach. 

Od samego początku meczu to wrocławianie dominowali na torze, lepiej radzili sobie na starcie i trasie. W biegach nominowanych, rekinom nie udało się pokonać spartan, dzięki czemu gospodarze przekroczyli 60 punktów. Ostatni raz tak wysoki wynik na Stadionie Olimpijskim padł w 2015 roku. Po 7. rundzie Betard Sparta Wrocław zajmuje 4. miejsce w tabeli generalnej z sumą 7. punktów.  

Zdobyte punkty Betard Sparty Wrocław podczas meczu: 

9. Maciej Janowski – 11+1 pkt

10. Chris Holder – 7+1 pkt

11. Maksym Drabik – 14+1 pkt

12. Max Fricke – 6+2 pkt

13. Tai Woffinden – 13 pkt

14. Michał Curzytek – 5+1 pkt

15. Gleb Chugunov – 7+3 pkt

Kolejny mecz: 8. runda Motor Lublin – BETARD Sparta Wrocław, 02.08.2020, godzina 19:15.

*Od 10 lat firma Betard jest sponsorem tytularnym Betardu Sparty Wrocław. W tym czasie wspieraliśmy we Wrocławiu nie tylko jeden z czołowych speedwayowych klubów świata ale uczestniczyliśmy także przy rewitalizacji infrastruktury wrocławskiego Stadionu Olimpijskiego, czyli domowej areny naszego klubu, mieszczącej ponad 12.000 kibiców. Ponadto, jesteśmy sponsorem tytularnym wrocławskiej edycji Speedway Grand Prix, czyli jednego z 10 etapów walki o tytuł indywidualnego Mistrza Świata a zawodnicy wspierani przez markę indywidualnie, są stałymi pretendentami do tytułu mistrzowskiego.