X

ZOBACZ WYNIKI [ENTER]
REALIZACJE
AKTUALNOŚCI

Mistrz VS Wicemistrz – powtórka finału z 2021 r. kończy się remisem

W miniony weekend byliśmy świadkami fantastycznych zawodów na Stadionie Olimpijskim, podczas meczu Betard Sparty Wrocław z Motorem Lublin. Spotkanie było wyrównane, a końcowy wynik poznaliśmy dopiero po ostatnim wyścigu.

DATA PUBLIKACJI: 15.06.2022

Spotkanie wrocławian z lublinianami to rewanż za finał rozgrywek z ubiegłego sezonu. Tydzień wcześniej, w Lublinie, gospodarze wygrali 50:40, więc aby myśleć o punkcie bonusowym, Betard Sparta miała do odrobienia +10 pkt. Jak do tej pory zespół koziołków nie został pokonany przez żadną z drużyn w Ekstralidze, więc zwycięstwo w dwumeczu było dużym wyzwaniem dla wrocławian. 

Pierwsza, bardzo emocjonująca, seria startów obfitowała w remisy. Znakomitą postawą wykazał się Bartłomiej Kowalski, który w drugim biegu zwyciężył z najlepszym duetem juniorskim PGE Ekstraligi. Dopiero w 7. gonitwie spartanie wyszli na prowadzenie, za sprawą pary Chugunov – Bewley, którzy do mety dowieźli wynik 5:1. Jednak chwile później lublinianie nadrobili stratę i po 10. biegach, na tablicy wyników, ponownie widniał remis. W 11. wyścigu, po kontakcie z Mikkelem Michelsenem, na tor upadł Gleb Chugunov. Po analizie powtórek biegu, sędzia podjął decyzję o wykluczeniu z powtórki zawodnika gości, dzięki czemu wrocławianie do wyniku dodali 4 punkty i ponownie wyszli na dwupunktowe prowadzenie. 

Przed biegami nominowanymi Betard Sparta Wrocław prowadziła dwoma punktami, a dzięki zwycięstwie Daniela Bewleya w 14. wyścigu, różnica zwiększyła się do czterech punktów. Przed finałem goście mogli liczyć już tylko na remis. Niestety, w ostatecznej rozgrywce, wrocławski duet Janowski – Chugunov został na starcie, a goście doprowadzili do remisu w spotkaniu 45:45. 

Liderami Betard Sparty Wrocław, tego wieczoru, byli Maciej Janowski, Gleb Chugunov i Daniel Bewley, którzy łącznie do wyniku dodali 34 punty. „Jestem zadowolony z większości moich biegów. Czułem, że jestem szybki i mam dobrą prędkość. Oczywiście popełniłem kilka błędów, przywiozłem jedną zerówkę. Ale ogólnie uważam, że mój występ był udany. Z każdego spotkania staram się wyciągać odpowiednie wnioski, a mecz z Motorem był doskonałą okazją do sprawdzenia swojej obecnej formy na tle bardzo silnego rywala” – podsumował w wywiadzie po zawodach Daniel Bewley. 

Betard Sparta zajmuje 6. miejsce w tabeli generalnej rozgrywek Speedway Ekstraligi. W niedzielę, 19.06.2022 zespół zmierzy się na wyjeździe z drużyna Moje Bermudy Stal Gorzów. 

Zdobyte punkty Betard Sparty Wrocław podczas meczu: 

  1. Gleb Chugunov – 10 pkt 
  2. Mateusz Panicz – 0 pkt 
  3. Tai Woffinden – 7+1 pkt 
  4. (ZZ) – 0 pkt 
  5. Maciej Janowski – 13 pkt 
  6. Michał Curzytek – 0 pkt 
  7. Bartłomiej Kowalski – 4+1 pkt 
  8. Daniel Bewley – 11+2 pkt 

Następny mecz: Runda 9. Moje Bermudy Stal Gorzów – Betard Sparta Wrocław, 19.06.2022. Transmisja Canal+ Sport 5, godzina 16:30. 

*Od 2010 roku firma Betard jest sponsorem tytularnym Betard Sparty Wrocław. W tym czasie wspieraliśmy we Wrocławiu nie tylko jeden z czołowych speedwayowych klubów świata ale uczestniczyliśmy także przy rewitalizacji infrastruktury wrocławskiego Stadionu Olimpijskiego, czyli domowej areny naszego klubu, mieszczącej ponad 12.000 kibiców. Ponadto, jesteśmy sponsorem tytularnym wrocławskiej edycji Speedway Grand Prix, czyli jednego z etapów walki o tytuł indywidualnego Mistrza Świata, a zawodnicy wspierani przez markę indywidualnie, są stałymi pretendentami do tytułu mistrzowskiego.