X

ZOBACZ WYNIKI [ENTER]
REALIZACJE
AKTUALNOŚCI

MISTRZ KONTRA WICEMISTRZ – BETARD POKONUJE BYKI W 9. KOLEJCE.

Niezaprzeczalnie niedzielny mecz na Olimpijskim to hit 9. kolejki. Byliśmy świadkami zaciętej walki Mistrza z Wicemistrzem Polski. Do ostatniego okrążenia nie mogliśmy być pewni zwycięstwa, ale ostatecznie to Betard Sparta Wrocław triumfowała na torze, wygrywając 46:44.

DATA PUBLIKACJI: 11.08.2020

Kibice długo czekali na powtórkę zeszłorocznego finału. Pierwsze spotkanie Byków ze Spartanami w Lesznie, nie poszło po naszej myśli, dlatego zawodnicy Betard Sparty Wrocław byli mocno zmotywowani, aby w rewanżu, zdobyć dwa punkty. Wszyscy spodziewali się znakomitego widowiska i tak właśnie było od pierwszego wyścigu. 

Początkowe biegi były bardzo wyrównane. W kolejnych starciach żadna z drużyn nie odpuszczała, a punktacja zmieniała się jak w kalejdoskopie. Przełamaniem dla Betardu był bieg 12. w którym na podwójne prowadzenie wyszła para Woffinden – Drabik, dzięki temu starta Betard Sparty Wrocław spadła do dwóch punktów i właśnie taką przewagę utrzymaliśmy do samego końca.  

Tego wieczoru cała drużyna Betard Sparty Wrocław jechała bardzo równo. Świetny występ zaliczył Max Fricke, który dodał do wyniku 9+2 pkt. Wysoką punktacją pochwalić się może także junior Gleb Chugunov – tylko raz okazał się niepokonany. Unia Leszno doznała pierwszej porażki w tym sezonie, przegrywając na Stadionie Olimpijskim 46:44. Na to zwycięstwo czekaliśmy 3 lata – ostatni raz pokonaliśmy byki w 2017 roku. 

Wciąż walczymy o wejście do fazy play-off. Aktualnie po rozegraniu ośmiu meczów zajmujemy 5. miejsce w tabeli generalnej, mając jeden punkt straty do drużyny Eltrox Włókniarz Częstochowa. 

Już za tydzień zapowiada się kolejne znakomite widowisko na Stadionie Olimpijskim. Do zobaczenia na trybunach! 

Zdobyte punkty Betard Sparty Wrocław podczas meczu: 

9. Chris Holder – 5 pkt 

10. Maksym Drabik – 5+2 pkt 

11. Maciej Janowski – 8+2 pkt 

12. Max Fricke – 9+1 pkt

13. Tai Woffinden – 10+2 pkt

14. Gleb Chugunov – 9 pkt

15. Przemysław Liszka – 0 pkt 

Kolejny mecz: 10. runda, Betard Sparta Wrocław – Eltrox Włókniarz Częstochowa, 16.08.2020, godzina 19:15. 

*Od 10 lat firma Betard jest sponsorem tytularnym Betardu Sparty Wrocław. W tym czasie wspieraliśmy we Wrocławiu nie tylko jeden z czołowych speedwayowych klubów świata ale uczestniczyliśmy także przy rewitalizacji infrastruktury wrocławskiego Stadionu Olimpijskiego, czyli domowej areny naszego klubu, mieszczącej ponad 12.000 kibiców. Ponadto, jesteśmy sponsorem tytularnym wrocławskiej edycji Speedway Grand Prix, czyli jednego z 10 etapów walki o tytuł indywidualnego Mistrza Świata a zawodnicy wspierani przez markę indywidualnie, są stałymi pretendentami do tytułu mistrzowskiego.