X

ZOBACZ WYNIKI [ENTER]
REALIZACJE
AKTUALNOŚCI

LG Energy Solution – IV etap rozbudowy fabryki

W Biskupicach Podgórnych trwa IV etap rozbudowy zakładu LG Energy Solution produkującego baterie jonowo-litowe do aut elektrycznych. Jesteśmy partnerem przy realizacji konstrukcji obiektu w technologii prefabrykacji betonowej.

DATA PUBLIKACJI: 11.06.2021

Mamy przyjemność być partnerem czwartego etapu rozbudowy fabryki akumulatorów do pojazdów elektrycznych w Biskupicach Podgórnych k. Wrocławia. Kompleks będzie największym eksporterem w Unii Europejskiej oraz wiodącym na świecie producentem baterii litowo-jonowych do samochodów elektrycznych.

W ramach współpracy nasza firma jest odpowiedzialna za produkcję ponad 1500 elementów prefabrykowanych, transport oraz ich montaż, jak również wykonanie prac monolitycznych.

Opracowaliśmy również projekt warsztatowy fundamentów, prefabrykatów, konstrukcji stalowej (w tym słupów wiatrowych, ryglówki stalowej, stężeń dachowych, daszków nad wejściami) oraz posadzki na stropach.

Projekt jest skomplikowanym procesem pod względem logistycznym, harmonogramu dostaw ze względu na produkcję prefabrykatów w naszych czterech oddziałach Długołęka, Wieruszów, Przywory, Kielce. Montaż elementów odbywa się kaskadowo dlatego też brak jednego elementu powoduje zatrzymanie montażu – konstrukcja jest montowana w danym polu pod sam dach.

Ze względu na ponadnormatywne wymiary elementów np. słupy o długości 26-27m, transport odbywa się na specjalistycznych rozciągach.

Warte uwagi są również belki sprężone, które ze względu na bardzo duże obciążenia, posiadały 49 strun sprężających, każda o sile naciągu 195kN, co daje całkowitą siłę naciągu blisko 1000 ton! Klatki schodowe są realizowane w systemie bezwspornikowym, tzn. w ścianach nie ma wsporników pod oparcie spoczników.

Ilości:

Ponad 1500 elementów prefabrykowanych żelbetowych oraz sprężonych w tym; słupy wielowspornikowe, belki, płatwie, ściany, podwaliny, doki, elementy klatek schodowych, płyty przykrywające oraz ponad 24 000 m2 płyt stropowych kanałowych HCU.

*Od ponad 30 lat specjalizujemy się w produkcji elementów prefabrykowanych dla budownictwa: od mieszkaniowego poprzez obiekty użyteczności publicznej i przemysłowe, po skomplikowane elementy konstrukcji inżynieryjnych, drogowych, mostowych i hydrotechnicznych. Naszym celem jest produkcja najwyższej jakości materiałów budowlanych z betonu, w tym prefabrykatów nietypowych, wykonywanych na specjalne zamówienia dla firm i dla odbiorców indywidualnych, niezależnie od ich rodzaju i wielkości inwestycji.