X

ZOBACZ WYNIKI [ENTER]
REALIZACJE
AKTUALNOŚCI

KOPUŁY NA WIEŻACH W GŁOGOWIE

Nasza nowa realizacja to przykład wykorzystania prefabrykacji betonowej w architekturze sakralnej.

DATA PUBLIKACJI: 16.07.2019

Nasza nowa realizacja, tym razem dotyczy obiektu sakralnego, o wartości historycznej. Prace nad przywróceniem przedwojennego wyglądu Kościoła Bożego Ciała w Głogowie trwają już od ubiegłego roku. Ich głównym celem jest, między innymi, odtworzenie hełmów na wieżach tego zabytku.

Naszej firmie powierzono produkcję betonowej konstrukcji nowych kopuł. Każda z nich składa się z ośmiu osobnych elementów o wadze od 3,4 do 7,8 tony. Wszystkie prefabrykaty zostały wciągnięte na górę i połączone z pozostałymi elementami. Właśnie osadzono elementy drugiej, lewej kopuły.


Ostatni etap to już szlif dekoracyjny, wyposażenie betonowej konstrukcji w stalowe zwieńczenie hełmu i efektowne pokrycie z miedzi. Na szczytach znajdować się będą kula, kielich oraz krzyż. Po zakończeniu tych prac wieże będą wysokie na niemal 50 m. Dodatkowo lewa wieża, będzie przystosowana pod taras widokowy dla zwiedzających.
Prace potrwają jeszcze kilka miesięcy. Wieże mają zostać oddane przed końcem bieżącego roku.

*Od ponad 30 lat specjalizujemy się w produkcji elementów prefabrykowanych dla budownictwa: od mieszkaniowego poprzez obiekty użyteczności publicznej i przemysłowe, po skomplikowane elementy konstrukcji inżynieryjnych, drogowych, mostowych i hydrotechnicznych. Naszym celem jest produkcja najwyższej jakości materiałów budowlanych z betonu, w tym prefabrykatów nietypowych, wykonywanych na specjalne zamówienia dla firm i dla odbiorców indywidualnych, niezależnie od ich rodzaju i wielkości inwestycji.

TAGI: