X

ZOBACZ WYNIKI [ENTER]
REALIZACJE
AKTUALNOŚCI

Hotel Puro | Warszawa

Trwają prace przy budowie hotelu Puro w Warszawie. Naszym zadaniem jest wyprodukowanie i dostarczenie ponad 1100 elementów prefabrykowanych stanowiących elewację budynku.

DATA PUBLIKACJI: 02.02.2024

Produkcja obejmuje dwa typy elementów: ponad 480 przestrzennych (belki oraz słupy), a także ponad 560 płyt elewacyjnych. W proces produkcji wykorzystane zostały dwie główne technologie: GRC oraz tradycyjna.

Wizualizacja: Kikowski Architekci

Technologia GRC opiera się na starannie dobranych składnikach betonu, zapewniając wytrzymałość na zginanie powyżej 13 MPa poprzez równomierne rozproszenie włókien szklanych, cyrkonowych w masie betonu. Natomiast w technologii tradycyjnej wykorzystujemy beton o wytrzymałości C30/37 z tradycyjnym zbrojeniem stalowym.

Bez względu na zastosowaną technologię, kluczowe było zapewnienie idealnych aspektów wizualnych po procesie piaskowania. Procedura piaskowania obejmowała cienkowarstwowe nadawanie tekstury oraz czyszczenie powierzchni przy pomocy ścierniwa (piasku) w strumieniu sprężonego powietrza. Priorytetem było uzyskanie odpowiedniej powierzchni kruszywa odkrytego białego, harmonizującej z pozostałą powierzchnią odkrytej białej zaprawy.

W przypadku elementów przestrzennych kluczowym wyzwaniem było ich wylewanie w jednym procesie, eliminując potencjalne łączenia na widocznej powierzchni betonu. To zapewniło spójność i estetykę, zgodnie z oczekiwaniami klienta.

Wizualizacja: Kikowski Architekci

Staranne podejście do technologii produkcji, skrupulatność w doborze materiałów oraz dbałość o wizualną spójność elementów zapewniły kompleksowe i estetyczne rozwiązanie. Wiedza oraz doświadczenie naszych specjalistów pozwoliły sprostać wysokim wymaganiom wizualnym stawianym przez architektów. 

*Od ponad 30 lat specjalizujemy się w produkcji elementów prefabrykowanych dla budownictwa: od mieszkaniowego poprzez obiekty użyteczności publicznej i przemysłowe, po skomplikowane elementy konstrukcji inżynieryjnych, drogowych, mostowych i hydrotechnicznych. Naszym celem jest produkcja najwyższej jakości materiałów budowlanych z betonu, w tym prefabrykatów nietypowych, wykonywanych na specjalne zamówienia dla firm i dla odbiorców indywidualnych, niezależnie od ich rodzaju i wielkości inwestycji.