X

ZOBACZ WYNIKI [ENTER]
REALIZACJE
AKTUALNOŚCI

Długi weekend pełen speedwaya

Za nami długi weekend wypełniony po brzegi żużlowymi emocjami. Polscy zawodnicy reprezentujący Betard Spartę Wrocław rozpoczęli rywalizację od pierwszego finału Indywidualnych Mistrzostw Polski w Rzeszowie, następnie przenieśli się do Wrocławia na ligowe rozgrywki, a sobotni wieczór riderzy #TeamBetard zakończyli walką o kolejne punkty w Indywidualnych Mistrzostwach Świata.

DATA PUBLIKACJI: 12.06.2023

Indywidualne Mistrzostwa Polski: 

Żużlowe emocje rozpoczęliśmy już w czwartek podczas pierwszego finału Indywidualnych Mistrzostw Polski, w których startowało trzech reprezentantów Betard Sparty Wrocław – Maciej Janowski, Piotr Pawlicki oraz z pozycji zawodnika rezerwowego – Bartłomiej Kowalski. Rywalizacja wśród wszystkich zawodników była bardzo zacięta, a wrocławianie szybko wysunęli się na sam szczyt tabeli. Bezpośrednio do finału awansował Piotr Pawlicki, a Maciej Janowski o swoje miejsce zawalczyć musiał w barażach. Ostatecznie pierwsze miejsce na podium zajął Bartek Zmarzlik, drugie Maciej Janowski, a trzecie Piotr Pawlicki. Tegorocznego Mistrza poznamy po trzech rundach, ale póki co Spartanie objęli mocną pozycje w walce o najwyższy tytuł. 

PGE Ekstraliga: 

Betard Sparta Wrocław po ośmiu rundach PGE Ekstraligi wciąż jest niepokonana, a po piątkowym meczu z Grudziądzem dodała do tabeli 3 punkty, łącznie z bonusem. 

Mecz zakończył się wynikiem 31:23 i zakończony został po 9 wyścigach ze względu na pogodę. Najlepiej punktującym zawodnikiem tego wieczoru był Daniel Bewley, który znany jest z fantastycznej jazdy w trudnych warunkach pogodowych, dodał on 7 punktów do wyniku drużyny. 

Speedway Grand Prix:

To była trudna runda walki o tytuł Indywidualnego Mistrza Świata dla reprezentantów #TeamBetard. Najlepszy wynik spośród czterech zawodników reprezentowanych przez firmę, uzyskał Daniel Bewley, który zajął 8. pozycję, tym samym dodając 9 punktów do klasyfikacji generalnej. Zaraz za nim, na 9. miejscu zawody zakończył Tai Woffinden. Maciej Janowski oraz Max Fricke byli poza pierwszą dziesiątką. 

Następny mecz: 

Kolejne spotkanie, czyli runda 10. odbędzie się na torze w Gorzowie już 18. czerwca. Betard Sparta Wrocław zmierzy się na wyjeździe z ekipą Stali Gorzów, która obecnie zajmuje trzecie miejsce w tabeli generalnej rozgrywek. Start meczu o godzinie 16:30 – zapraszamy! 

Betard Sparta Wrocław vs ZooLeszcz GKM Grudziądz – zdjęcia: