Zakład produkcyjny z zapleczem biurowym | Rojów

Na potrzeby budowy zakładu produkcyjnego w Rojowie, wyprodukowaliśmy i dostarczyliśmy prefabrykowane elementy składające się na szkieletową konstrukcję obiektu. W ramach współpracy przy realizacji tego obiektu wykonaliśmy również zewnętrzną elewację kratową budynku. 

ZOBACZ PROJEKT

długość sprężonych płyt stropowych kanałowych

ilość elementów prefabrykowanych

OPIS REALIZACJI

W Rojowie, w gminie Ostrzeszów zakończyła się budowa zakładu produkcyjnego napojów z roślin wysokobiałkowych oraz opartych na nich przetworów. Generalnym wykonawcą jest firma KARBUD.

Na potrzeby inwestycji wyprodukowaliśmy i dostarczaliśmy elementy zarówno konstrukcyjne jak i elewacyjne. Konstrukcję obiektu tworzył wielokondygnacyjny szkielet słupowo-belkowy składający się z prefabrykowanych: 72 słupów żelbetowych o wadze 4-5 ton, 134 belek żelbetowych o wadze 2-3 tony, 5 belek sprężonych pełniących funkcję podciągów. Stropy o łącznej powierzchni 2200 m2 tworzą płyty kanałowe HCU200 oraz HCU320.

Na potrzeby tego obiektu zostały wykonane również ponad 7-metrowe ściany pełne o grubości 15 cm, pełniące rolę szybu windowego. Konstrukcja dachu została zaprojektowana jako dach płaski. W części zakładu o powierzchni 17,5m x 26m zamontowane zostały płyty stropowe HCU320 o rozpiętości ok. 13m, oparte wewnątrz budynku na podciągu – belce sprężonej o wysokości 1,3m i rozpiętości ponad 17m. Jej waga przekroczyła 35 ton, a wewnątrz elementu zabetonowano 47 cięgien o sile sprężającej 180 kN.

Elewację obiektu tworzą słupy (75 szt.) oraz belki (78 szt.) prefabrykowane o jednolitej, jasnej barwie uzyskanej dzięki zastosowaniu białego cementu, wyprodukowane w naszym oddziale w Przyworach. Słupy wyprodukowane zostały jako prostokątne o przekroju 50 x 25 cm oraz wysokości 6 m. Belki elewacyjne miały długość 4,5 m, a dla ujednolicenia wyglądu elewacji, wykonane zostały w takim samym przekroju.

Na pierwszej kondygnacji posiadają podcięcia do ukrycia wsporników słupa, dzięki czemu uzyskany został lepszy efekt wizualny. W celu zmniejszenia ciężaru własnego elementów elewacyjnych oraz redukcji ugięć, wewnątrz belek zastosowane zostały odciążające wkładki styropianowe. Produkcja wymagała dużej dokładności i staranności, ze względu na duże zróżnicowanie wielkości prefabrykatów oraz na jakość wykończenia elementów elewacyjnych.

*Od ponad 30 lat specjalizujemy się w produkcji elementów prefabrykowanych dla budownictwa: od mieszkaniowego poprzez obiekty użyteczności publicznej i przemysłowe, po skomplikowane elementy konstrukcji inżynieryjnych, drogowych, mostowych i hydrotechnicznych. Naszym celem jest produkcja najwyższej jakości materiałów budowlanych z betonu, w tym prefabrykatów nietypowych, wykonywanych na specjalne zamówienia dla firm i dla odbiorców indywidualnych, niezależnie od ich rodzaju i wielkości inwestycji.

ZOBACZ
INFORMACJE
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
oferty@betard.pl
INFORMACJE O REALIZACJI
Termin realizacji:

2021
Miejsce realizacji:

Rojów
Generalny wykonawca:

KARBUD
Zakres usług:

projekt, produkcja, transport

PREFABRYKATY BETONOWE
DO WSZYSTKICH TYPÓW
BUDOWNICTWA

30 LAT DOŚWIADCZENIA
I TYSIĄCE KLIENTÓW
W CAŁEJ POLSCE

JESTEŚMY WTEDY
GDY NAS POTRZEBUJESZ

WSPIERAMY
POLSKI ŻUŻEL