Zakład produkcyjny LG Energy Solution Wrocław – Biskupice Podgórne

We wrześniu 2021 roku zakończyliśmy montaż konstrukcyjnej części hali dla LG Energy Solution Wrocław. Zwieńczeniem współpracy była uroczysta "Wiecha". W obiekcie produkowane będą baterie litowo-jonowe do samochodów elektrycznych.

ZOBACZ PROJEKT

ilość prefabrykatów betonowych

ilość sprężonych elementów dachowych

długość słupów

OPIS REALIZACJI

Dla największego eksportera w Unii Europejskiej oraz wiodącego na świecie producenta baterii litowo-jonowych do samochodów elektrycznych wyprodukowaliśmy i zamontowaliśmy prefabrykaty betonowe przy rozbudowie kompleksu.

W ramach współpracy nasza firma odpowiedzialna była za produkcję ponad 1500 elementów prefabrykowanych elementów, transport oraz ich montaż, jak również wykonanie prac monolitycznych.

Opracowaliśmy również projekt warsztatowy fundamentów, prefabrykatów, konstrukcji stalowej (w tym słupów wiatrowych, ryglówki stalowej, stężeń dachowych, daszków nad wejściami) oraz posadzki na stropach.

Projekt był skomplikowanym procesem pod względem logistycznym – harmonogramu dostaw ze względu na produkcję prefabrykatów w naszych czterech oddziałach Długołęka, Wieruszów, Przywory, Kielce. Montaż elementów odbywał się kaskadowo, dlatego też brak jednego elementu mógłby spowodować zatrzymanie prac – konstrukcja była montowana w danym polu pod sam dach.

Ze względu na ponadnormatywne wymiary elementów np. słupy o długości 26-27m, transport odbywał się na specjalistycznych rozciągach.

Warte uwagi były również belki sprężone, które ze względu na bardzo duże obciążenia, posiadały 49 strun sprężających, każda o sile naciągu 195kN, co daje całkowitą siłę naciągu blisko 1000 ton! Klatki schodowe były realizowane w systemie bezwspornikowym, tzn. w ścianach nie ma wsporników pod oparcie spoczników.

Ilości:

  • 185 słupów
  • 300 belek żelbetowych i sprężonych
  • 165 dźwigarów sprężonych
  • 292 płatwi sprężonych
  • 500 ścian
  • 80 podwalin
  • 84 biegi schodowe i spoczniki
  • 40 płyt przykrywających
  • 3 doki
  • 24 000 m² płyt stropowych sprężonych HCU

*Od ponad 30 lat specjalizujemy się w produkcji elementów prefabrykowanych dla budownictwa: od mieszkaniowego poprzez obiekty użyteczności publicznej i przemysłowe, po skomplikowane elementy konstrukcji inżynieryjnych, drogowych, mostowych i hydrotechnicznych. Naszym celem jest produkcja najwyższej jakości materiałów budowlanych z betonu, w tym prefabrykatów nietypowych, wykonywanych na specjalne zamówienia dla firm i dla odbiorców indywidualnych, niezależnie od ich rodzaju i wielkości inwestycji.

ZOBACZ
INFORMACJE
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
oferty@betard.pl
INFORMACJE O REALIZACJI
Termin realizacji:

2021
Miejsce realizacji:

Biskupice Podgórne
Zakres usług:

projekt, produkcja, transport, montaż

PREFABRYKATY BETONOWE
DO WSZYSTKICH TYPÓW
BUDOWNICTWA

30 LAT DOŚWIADCZENIA
I TYSIĄCE KLIENTÓW
W CAŁEJ POLSCE

JESTEŚMY WTEDY
GDY NAS POTRZEBUJESZ

WSPIERAMY
POLSKI ŻUŻEL