Droga ekspresowa S3 – Legnica-Lubawka

W ramach budowy drogi ekspresowej S3 na odcinku Bolków - Kamienna Góra, dla naszego klienta firmy Porr S.A. dostarczyliśmy sprężone belki mostowe typu T. Montaż prefabrykatów odbywał się w trybie nocnym, nad linią kolejową, co wymagało zastosowania specjalnych środków ostrożności i zabezpieczeń.

ZOBACZ PROJEKT

długość belek mostowych

siła sprężająca w belkach

OPIS REALIZACJI

Dla firmy Porr S.A dostarczyliśmy prefabrykowane belki mostowe. Elementy stanowiły konstrukcję wiaduktu drogowego realizowanego w ramach kontraktu: „Zaprojektowanie i wybudowanie drogi S3 Legnica (A4) – Lubawka Zadanie III od węzła Bolków (bez węzła) do węzła Kamienna Góra Północ (bez węzła), o długości ok. 16,1 km”.

Realizacja obejmowała wykonanie 66 sprężonych belek mostowych typu T o długościach 27 i 28 metrów, z których każda została zaprojektowana indywidualnie przez biuro projektowe IVIA.

Belki charakteryzowały się dużą siłą sprężającą, wynoszącą ponad 500 ton, dzięki czemu prefabrykaty uzyskały wysoką wytrzymałość na duże obciążenia – szczególnie istotna cecha przy budowie konstrukcji mostów czy wiaduktów.

Aby zminimalizować wpływ na płynność rucha kolejowego, montaż belek nad linią kolejową odbywał się w trybie nocnym, co wymagało zastosowania specjalnych środków ostrożności i zabezpieczeń, jak również szczegółowego zaplanowania dostaw oraz godzin montażu.

Ze względu na krótki czas realizacji, każdego dnia dostarczaliśmy łącznie 16 sztuk prefabrykatów. Dzięki temu udało się zrealizować projekt w ustalonym czasie.

Cały proces przeprowadzony był zgodnie z normami i przepisami bezpieczeństwa, aby uniknąć ewentualnych wypadków i zagrożeń dla pracowników oraz innych osób.

*Od ponad 30 lat specjalizujemy się w produkcji elementów prefabrykowanych dla budownictwa: od mieszkaniowego poprzez obiekty użyteczności publicznej i przemysłowe, po skomplikowane elementy konstrukcji inżynieryjnych, drogowych, mostowych i hydrotechnicznych. Naszym celem jest produkcja najwyższej jakości materiałów budowlanych z betonu, w tym prefabrykatów nietypowych, wykonywanych na specjalne zamówienia dla firm i dla odbiorców indywidualnych, niezależnie od ich rodzaju i wielkości inwestycji.

ZOBACZ
INFORMACJE
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
oferty@betard.pl
INFORMACJE O REALIZACJI
Termin realizacji:

2022
Miejsce realizacji:

Legnica-Lubawka
Generalny wykonawca:

PORR S.A.
Wykorzystane produkty:

Belki mostowe typu T

Zakres usług:

projekt, produkcja, transport

PREFABRYKATY BETONOWE
DO WSZYSTKICH TYPÓW
BUDOWNICTWA

30 LAT DOŚWIADCZENIA
I TYSIĄCE KLIENTÓW
W CAŁEJ POLSCE

JESTEŚMY WTEDY
GDY NAS POTRZEBUJESZ

WSPIERAMY
POLSKI ŻUŻEL